کد خبر: ۷۱۳۳۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶
کد خبر : ۷۱۳۳۹۸۷
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مادر، جنین و نوزاد مطرح کرد؛

شریعت، گفت: با افزایش علم و تجهیزات پزشکی مناسب حد حیات نوزادان نارس به ۲۶ هفته یعنی زیر۷ ماه رسیده است.

حد حیات در ایران برای نوزادان نارس و آسیب پذیر به زیر ۷ ماه رسیده استبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،مامک شریعت معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مادر، جنین و نوزاد در نشست خبری معرفی دستاورد‌های درمانگاه تکامل مغزی- عصبی کودکان آسیب‌پذیر اظهار کرد: این مرکز از سال ۸۸ تأسیس شده و یکی از خدمات اصلی آن ارزیابی و بررسی تکامل مغزی- عصبی در نوزادان نارس و آسیب پذیر است.
 
او در ادامه افزود: سال‌های گذشته امیدی به حیات نوزادان نارس و آسیب پذیر نبوده، اما خوشبختانه با گذشت زمان و پیشرفت در طب نوزادان، علم و تجهیزات پزشکی توانسته‌ایم حد حیات این نوزادان را به ۲۶ هفته یعنی زیر ۷ ماه برسانیم.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات مادر، جنین و نوزاد، گفت: این نوزادان زنده می‌مانند، اما با مشکلات زیادی بعد از تولدشان روبرو خواهند شد، اختلالاتی در تکامل مغزی و مهارت‌های عصبی‌شان ایجاد می‌شود که ممکن است در همان ابتدای تولد ظاهر نشود و با گذشت زمان خود را نشان دهند.

او بیان کرد: اولین مرحله درمان شناخت این نوزادان نارس بوده که مهارت‌ها و آموزش‌هایی به پرسنل داده شده تا ارزیابی‌های مناسب صورت بگیرد. در این بین به خانواده‌ها هم آموزش‌های مقدماتی داده می‌شود تا بعد از ترخیص به این مراکز رجوع کنند.

شریعت افزود: این مهارت‌ها و آموزش‌ها اعم از ماساژ درمانی، آب درمانی، نرمش‌های پوستی و تحریک هوشی نوزادان است که گاهی نیاز به توان بخشی‌های مختلفی هم پیدا می‌کنند، انجام این عملکرد‌ها تا سه سالگی ادامه خواهد داشت.


بیشتر بخوانید: همه آنچه درباره سقط مکرر و علل آن باید بدانید/ مواد غذایی که مرگ جنین را رقم می‌زنند


او ادامه داد: خوشبختانه حدود ۲۰۰۰ نوزاد آسیب پذیر تحت پوشش قرار گرفته‌اند که توانسته‌ایم حدود ۵۵ تا ۷۵ درصد آن‌ها را در این مرکز تحت درمان تکامل مغزی- عصبی قرار دهیم.

انتهای پیام/

۷۵ درصد نوزادان نارس تحت درمان تکامل مغزی- عصبی قرار گرفته‌اند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر