کد خبر: ۷۱۳۴۰۰۲
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
کد خبر : ۷۱۳۴۰۰۲
در جلسه شورای شهر تهران انجام شد:

فراهانی درباره لزوم اجرای دقیق دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد انتشار اطلاعات و گزارش اجرای آن در سامانه شفافیت شهرداری تذکر داد.

شهرداری برای اجرای دستورالعمل مدیریت منابع و مصارف غیرنقد از شورا تذکر گرفتبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که اجرای دقیق دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد لزوم مدیریتی دارد، گفت: یکی از شیوه‌های تأمین مالی پروژه‌ها بازپرداخت دیون و استفاده از منابع غیرنقد و به کار بستن آن در مصارف است.

عضو شورای شهر تهران افزود: بر همین اساس در تاریخ ۱۵ آبان ۹۷ با رأی ۱۴ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد به عنوان سند ملاک عمل شهرداری تهران به تصویب رسید.

او ادامه داد: متأسفانه تا به امروز این دستورالعمل در اجرا با آنچه که شورای شهر تهران به تصویب رسانده است متفاوت است.

فراهانی با اشاره به بند یک بخش ششم دستورالعمل گفت: سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران نسبت به انعقاد قرارداد کارگزاری با بانک‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری مجاز و شرکت‌های سرمایه‌گذاری دارای مجوز مورد تأیید بورس و کمیسیون با رعایت رقابت پذیری بین آن‌ها و از طریق فراخوان عمومی اقدام کند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در بند ۱۳ بخش ششم نیز آمده است که شهرداری تهران موظف است گزارش عملکرد دستورالعمل مدیریت منابع و مصارف غیرنقد را هر ۶ ماه یک بار به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کند.

او تصریح کرد: متأسفانه با گذشت یک سال از تصویب این مصوبه نه تنها شورا گزارش عملکرد را در زمان مقرر دریافت نکرده است بلکه شواهد و قرائن حکایت از اجرا نشدن دقیق بند‌ها دارد.

فراهانی ادامه داد: بر این اساس به منظور تأکید در اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی مصوب شورا به عنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شورا‌های اسلامی کشور درباره لزوم اجرای دقیق دستورالعمل اجرایی مدیریت منابع و مصارف غیرنقد و انتشار اطلاعات و گزارش اجرایی آن در سامانه شفافیت به شهرداری تهران تذکر می‌دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر