کد خبر: ۷۱۳۴۰۸۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۷

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: زلزله بامداد جمعه ۱۷ آبان به ۲ هزار و ۹۴۵ واحد مسکونی در ۶۵ روستای میانه و سراب و ۶ دهنه پل آسیب زده است.

خسارت زلزله به ۲ هزار و ۹۴۵ واحد مسکونی در میانه و سراببه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، سلطانی مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی در گفتگو با خبرنگاران گفت: عمده خسارت زلزله در روستای «ورنکش» با ۲۸۰ خانوار جمعیت بوده که خوشبختانه پیش از این زلزله حدود ۷۰ درصد واحد‌های مسکونی این روستا بازسازی شده بود و به همین علت زلزله به ۳۰ درصد منازل خسارت وارد کرده است.

او اظهار داشت: ۲ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی و ۴۰ روستای شهرستان میانه و ۷۴۵ واحد مسکونی و ۲۵ روستا در سراب آسیب دیده و یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی در میانه و یک هزار و ۶۰ واحد مسکونی در سراب در معرض آسیب دیدگی قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی تعداد پل‌های تخریب شده در شهرستان میانه را ۵ دهنه اعلام کرد و گفت: اقدامات امدادی در منطقه آغاز شده و تاکنون ۱۵ دستگاه ماشین‌آلات برای کمک به آواربرداری و سایر اقدامات به این شهرستان اعزام شده است.

سلطانی، ادامه داد: در شهرستان سراب نیز یک دهنه پل تخریب شده و تاکنون ۱۳ دستگاه انوع ماشین آلات سنگین برای انجام اقدامات لازم به این شهرستان اعزام شده است.

او از برگزاری کارگروه تخصصی حمل و نقل، شریان‌های حیاتی و تامین و توزیع ماشین آلات، مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های زمین، ساختمان و ابنیه در نخستین ساعات پس از زلزله خبر داد و یادآوری کرد: بر اساس برآورد‌های انجام شده در این کارگروه‌ها و بسیج ظرفیت دستگاه‌های مختلف، عملیات آواربرداری با استفاده از ۶۲ دستگاه انواع ماشین آلات سنگین آغاز شده است.

سلطانی، حجم تخریب‌ها و آسیب‌های سراب را نیز قابل توجه خواند و بر ضرورت توجه به این شهرستان نیز تاکید کرد.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد دیروز (جمعه) حوالی شهر ترک از توابع شهرستان میانه در آذربایجان شرقی را لرزاند.

این زلزله ۵ کشته و بیش از ۵۰۰ مصدوم داشته که بیشتر مصدومان به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شده اند.

 

انتهای پیام/ش

وقوع زلزله در آذربایجان شرقی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر