کد خبر: ۷۱۳۴۱۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳
کد خبر : ۷۱۳۴۱۲۶
فرمانده مرزبانی کشور:

سردار رضایی گفت: طبق آخرین اطلاعات دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست.

کشف بیش از ۴۷ تن انواع مواد مخدر در مرز‌های کشور به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در نشست خبری  با اصحاب رسانه در زاهدان گفت: با وجود توطئه های فراوان دشمن  هیچگاه از مسیر انقلاب خارج نشدیم و رهبری پیامبرگونه ، همکاری خوب مردم و پیوند بین انقلاب و مردم از شاخصه های ملت ایران است و این بالاترین قدرت نرم جمهوری اسلامی است که هیچ سلاحی دراین باره توان ندارد .

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به موضوع مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه‌گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست.

او افزود: پیاده روی اربعین حسینی در امنیت کامل برقرار شد و با مدیریت الهی بین دو‌ کشور پرچم بیرق امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در مرز مهران و کشور عراق  تبادل و توسط مرزبانان برافراشته شد و این نشانه یک دیپلماسی فرهنکی اجتماعی و مدیریت دینی است.

سردار رضایی ادامه داد: در حماسه عظیم اربعین، ۷ میلیون جمعیت ظرف ۲۰ روز از چهار مرز تردد قانونی داشتند بدون اینکه هیچ حادثه ای دهد.

تعامل و ارتباط مطلوبی بین مرزبانی ایران و افغانستان برقرار است

او  با اشاره به روابط میان کشورهای همسایه اظهار کرد:روابط خوبی میان ما و کشورهای قطر کویت عمارات برقرار و نشست هایی برقرار شده که توافقات ملی و منطقه ای را رقم زده است.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: با کشور آذربایجان و ترکیه هم اندک چالش های مرزی داشتیم که اکنون برطرف شده و مدیریت میدانی در مرزها در حال انجام است، تعاملات عمیق ما با آذربایجان بر تحکیم روابط افزوده است و برگزاری مراسم تحویل سال مشترک در نقطه صفر مرزی از جمله این تعاملات است.

سردار رضایی گفت: روابط ما با ترکمنستان بسیار مطلوب است و اخیرا بازدیدهایی در نقطه مرزی بین دو کشور انجام شده است اما در رابطه با افغانستان می شود به برخی ناملایمات امنیتی در این کشور اشاره کرد .

او ادامه داد : امسال در کل ۵۷تن مواد مخدر کشف شده است  که نسبت به مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم .

فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد: در بازدیدی که از جنوب استان داشتیم مشاهده کردیم اقدامات و همکاری خوبی با کشور پاکستان انجام شده است و پاکستان مدیریت بهتری نسبت به سال گذشته در مرزها دارد.

او  گفت: هنوز بخشی از گروه ها و اشرار و افراد متواری در خاک پاکستان هستند که باید از طرف دولت پاکستان رسیدگی شود.

انتهای پیام/ع

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر