کد خبر: ۷۱۳۴۱۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
کد خبر : ۷۱۳۴۱۴۴

رئیس دانشگاه لرستان گفت: ۵۳ دانشجوی خارجی از کشور‌های افغانستان، نیجریه، پاکستان و عراق در این دانشگاه تحصیل می‎کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، رئیس دانشگاه لرستان گفت: ۵۳ دانشجوی خارجی از کشور‌های افغانستان، نیجریه، پاکستان و عراق در این دانشگاه تحصیل می‎کنند.

خسرو عزیزی اظهار داشت: اکنون حدود ۹ هزار دانشجو در ۴۹ رشته تخصصی و ۲۳۲ کدرشته این دانشگاه و چهار دانشگاه اقماری دانشگاه لرستان مشغول تحصیل هستند.

او اظهار داشت: توسعه کمی دانشگاه‌ها در دولت‌های قبلی به وفور صورت گرفته و دانشگاه لرستان نیز در این زمینه بهره مندی خوبی داشته است، اما بر اقتضای جامعه و رشته‌های مورد نیاز امکان توسعه کمی وجود ندارد.

عزیزی ادامه داد: درصد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه‌های لرستان ۴۵ درصد است و این امر عدم تناسب رشته‌های استان با نیاز بازار کار را نشان می‌دهد در حالی که در برخی رشته‌های تحصیلی صندلی خالی نیز وجود دارد.

او اضافه کرد: از طرفی بنا بر آمایش آموزش عالی استان برخی رشته‌های مورد نیاز استان مانند گردشگری، شیلات، محیط زیست، باستان شناسی با استقبال دانشجویان مواجه هستند.

او با تاکید بر ضرورت مهارت افزایی دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه اظهار داشت: در این راستا با ارائه واحد‌های اختیاری جهت مهارت افزایی دانشجویان علاوه بر تحصیل در رشته‌های تحصیلی تلاش می‌شود.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: بحث عدم تناسب رشته‌های تحصیلی با نیاز بازار مشکلی است که در توسعه کمی بی رویه‌ای که در گذشته در همه کشور رخ داد، چشمگیر است ودر این راستا برنامه ریزی و مطالعاتی در دست اقدام است.

او افزود: در بحث رتبه بندی علمی این دانشگاه در راستای کمیت تولید علم رتبه ۳۵ را در بین دانشگاه‌های کشور و در حوزه کیفیت رتبه ۴۲ را دارد.

انتهای پیام/ب

تحصیل ۵۳دانشجوی خارجی در دانشگاه لرستان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر