کد خبر: ۷۱۳۴۲۱۱
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
کد خبر : ۷۱۳۴۲۱۱
گروه : سمنان » سمنان
رئیس سازمان استعداد درخشان و دانش پژوهان جوان کشور خبرداد؛

مهاجرانی گفت: تلاش ها بر این است ضمن انتخابی بودن دانش آموزان در مدارس استعداد درخشان، اما آزمون‌های صرفاً درسی برای ورود به این مدارس حذف شود.

 فاطمه مهاجرانی رئیس سازمان استعداد درخشان و دانش پژوهان جوان کشور در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا ضمن انتخابی بودن دانش آموزان در مدارس استعداد درخشان، اما آزمون‌های صرفاً درسی برای ورود به این مدارس حذف شود گفت: نیاز است انتخاب دانش آموزان برای ورود به این مدارس با فاکتور‌های غیر درسی صورت گیرد.

او با اشاره به اینکه برگزاری این آزمون‌های درسی برای باعث ایجاد مشکلاتی در بین دانش آموزان می‌شود افزود: تا زمان اجرا شدن کامل انتخاب دانش آموزان بدون آزمون‌های درسی، مجبوریم آزمون‌های درسی را برای انتخاب دانش آموزان برگزار کنیم.

مهاجرانی با اشاره به برنامه‌های این سازمان در سه بخش آموزشی، پژوهشی و پرورشی برای ارتقا سطح کیفی این مدارس تصریح کرد: غنی سازی آموزش‌ها با کار عملی و کارگاهی، آموزش مهارت‌های زندگی و سبک زندگی درست در کنار کار‌های پژوهشی که با هاد ریاست جمهوری برای دانش آموزان در این مدارس ترتیب داده شده از مهمترین برنامه‌های این سازمان در سال جاری است.

او افزود: استان سمنان هم جایگاه خوبی در مدارس استعداد درخشان کشور داشته، اما نیاز است برای افزایش سطح این مدارس بیش از پیش تلاش شود.

رئیس سازمان استعداد درخشان و دانش پژوهان جوان کشور با بیان اینکه ۲ درصد جمعیت دانش آموزی کشور در مدارس استعداد درخشان حضور دارند افزود: ۱۱ درصد جایگاه‌های نخست مسابقات علمی و ۱۳ درصد مسابقات فرهنگی در اختیار دانش آموزان در این مدارس است.

او افزود: ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی در کنار عمل به بیانیه گام دوم انقلاب باید در اولویت کار روئسای ادارت در مدارس استعداد‌های درخشان قرار گیرد.

انتهای پیام/ح

گردهمایی روئسای ادارات استعداد درخشان کشور در استان سمنان برگزار شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اگه آزمون این مدارس رو بردارن این مدارس هم جای آقازاده هاوبچه پولدارا میشه نه جای استعدادهای درخشان
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر