کد خبر: ۷۱۳۴۳۲۰
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
کد خبر : ۷۱۳۴۳۲۰

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: مامورین یگان حفاظت محیط زیست اردبیل در شش ماهه اول امسال با ۱۶۸ مورد تخلف زیست محیطی برخورد کرده اند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، سعید شهند، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: در شش ماهه اول امسال ۱۶۸ مورد تخلف زیست محیطی پیگیری و رسیدگی شده و در همین ارتباط، ۲۲۰ نفر بدلیل تخلف در حوزه محیط زیست استان شناسایی، دستگیر و با تشکیل پرونده به مقامات قضایی معرفی شده اند.

او افزود: به استناد ماده یک قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست رسیدگی به امور جانوران وحشی و آبزیان آب‌های داخلی، از وظایف و تکالیف سازمان حفاظت محیط زیست است و همچنین به استناد ماده یک قانون شکار و صید حفظ، حمایت و تکثیر جانوران وحشی از دیگر وظایف این سازمان در حوزه حیات وحش می‌باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اینکه استان اردبیل به دلیل شرایط خاص اقلیمی و جغرافیایی برای انواع گونه‌های گیاهی و جانوری زیستگاه مستعدی است، افزود: در استان اردبیل ۳۵۳ گونه جانوری اعم از پرندگان، جانوران وحشی، دوزیستان، ماهیان و مار‌ها در اکوسیستم‌های آبی و خشکی شناسایی شده که این موضوع غنای تنوع زیستی استان را نشان می‌دهد.

شهند با اشاره به اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست و حیات وحش افزود: محیط بانان ضابط خاص دادگستری بوده و با افتخار ادامه دهنده راه امام رضا (ع) و بعنوان خادمین مردم، از عرصه‌های طبیعی و حیات وحش استان حفاظت می‌کنند.

او با اشاره تعداد کم محیط بانان در سطح استان، اظهار داشت: بر اساس وسعت مناطق بایستی تعداد محیط بانان استان ۱۴۰ نفر باشد و محیط بانان در اقصی نقاط استان با وجود تمامی مشکلات و سختی‌های کار، جان خود را برای حفاظت از گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی به خطر انداخته و برای صیانت از محیط زیست با تمام قوا فعالیت می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل همچنین اظهار داشت: در کنار اقدامات محیط بانان در حفاظت از عرصه‌های محیط زیست، ۱۲ سمن زیست محیطی استان به عنوان بازوی توانمند و فعال در حفاظت از محیط زیست حضور دارند.

شهند در ادامه اظهار داشت: در همین مدت ۷ قبضه اسلحه شکاری غیر مجاز و ۲۶ قبضه اسلحه شکاری مجاز از متخلفین شکار و صید کشف و ضبط شده است.

او تصریح کرد: بزرگترین مزیت استان اردبیل فرهنگ محیط زیستی و اخلاق مدار مردم آن است و با بیشتر تخلفات زیست محیطی بر اساس گزارش‌های مردم شریف استان اردبیل، پیشگیری یا برخورد شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در پایان از مردم و دوستداران حیات وحش خواست شکایات و گزارشات زیست محیطی را از طریق سامانه ارتباط مردمی ۱۵۴۰، یا تلفن ادارات شهرستانها، بدون نیاز به مراجعه حضوری اطلاع دهند.

انتهای پیام/ح

۳۵۳ گونه جانوری در استان اردبیل وجود دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر