کد خبر: ۷۱۳۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
کد خبر : ۷۱۳۴۳۲۳
رایگانی مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره اقدامات این سازمان در سال جاری توضیحاتی داد.

توضیحات تعزیرات درباره نحوه امحای ذرت‌های آلوده/ وزارت بهداشت بر قیمت‌های سرسام آور ایمپلنت‌ دندان نظارت کندبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سید یاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در نشست خبری با اشاره به آمار کلی شعب بدوی اظهار کرد: تعداد ۳۴۴ هزار و ۳۳۳ پرونده وارده، ۳۳۸ هزار و ۶۶ پرونده مختومه و ۴۸ هزار و ۹۶۴ پرونده مانده در تعزیرات موجود است.

وی افزود: عملکرد این سازمان امسال نسبت به سال گذشته ۲۹۲ درصد رشد داشت، همچنین متخلفان به پرداخت ۱۷۳ هزار میلیارد ریال جریمه محکوم شدند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اجرای احکام ۱۹۸ هزار و ۳۵۳ پرونده وارده کالا و خدمات، ۳۰ هزار و ۹۵۲ پرونده مربوط به ارده قاچاق و ۲۱ هزار و ۱۸۸ پرونده در زمینه بهداشت، دارو و درمان، ۷۷۰ میلیارد ریال اعاده حق شاکی وارده به اجرای احکام و مبلغ ۴۶۱ میلیارد تومان وارده به اجرای وصولی در حق صندوق دولت بود.

رایگانی تصریح کرد: کل پرونده‌ها در ۷ ماهه نخست سال نسبت به بازه مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد داشت که این رقم در بحث قاچاق رشد ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به طرح اربعین نیز بیان کرد: برای اجرای طرح اربعین تعداد ۱۲۵۶ اکیپ گشت مشترک تشکیل شد که ۵ هزار و ۸۸ مورد بازرسی انجام دادند. تعداد یک هزار و ۸۷۸ واحد دارای تخلف، ۲ هزار و ۳۲ واحد بدون تخلف، یک هزار و ۱۷۸ واحد نیازمند تذکر برای اصلاح تخلف شناسایی شدند و در این میان ۲ هزار و ۴۱۷ پرونده تشکیل شد و متخلفان به پرداخت ۳۷ میلیارد و ۹۸۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی با اشاره به کشف ۳ محموله فرآورده نفتی به مقدار ۹۴ هزار لیتر در شهرستان بیجار در استان کردستان از قاچاقچیان گفت: علاوه بر ضبط محموله حکم به پرداخت ۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جزای نقدی برای متخلفان صادر شد که این حکم اجرایی شده است.

وی ادامه داد: قاچاقچی ۱۱۰ دستگاه تلفن همراه هوشمند در شهرستان دیواندره به پرداخت ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به استان خراسان رضوی افزود: مأموران هنگ مرزی تایباد از یک تبعه افغانی ۱۱ میلیون و ۹۹۰ هزار روپیه معادل ۷۲۰ میلیون تومان را در جعبه‌های بیسکویت کشف کردند و پرونده در حال رسیدگی است.

رایگانی گفت: مأموران مستقر در ترمینال پرواز‌های خارجی از یک تبعه عراقی ۳۶ میلیون و ۹۸۵ هزار دینار عراقی و ۴۱ هزار و ۹۰۰ دلار آمریکا را کشف و ضبط کردند.

وی افزود: ماموران همچنین از مسافر دیگری مقدار ۵۳ هزار دلار آمریکا را کشف کردند.

سخنگوی تعزیرات حکومتی به تشکیل پرونده در استان ایلام اشاره کرد و گفت: محموله سیگار قاچاق در شعبه اول دره شهر کشف شد و پرونده این تخلف به ارزش ۳ میلیارد و ۴۶۶ میلیون ریال در حال رسیدگی است.

وی تصریح کرد: پرونده قاچاق محموله پارچه به ارزش یک میلیارد و ۸۱۶ میلیون ریال نیز در شعبه اول تعزیرات مهران در دست رسیدگی است.

رایگانی همچنین اشاره‌ای به قاچاق گوشی تلفن همراه در فارس کرد و افزود: عامل قاچاق ۹۶۱ دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق در شهرستان فیروزآباد به پرداخت ۲۸ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد و متهم به علت عجز از پرداخت جریمه در زندان به سر می‌برد.

وی ادامه داد: قاچاقچی البسه زنانه در شهرستان کازرون به پرداخت ۱۳ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

رایگانی از تشکیل پرونده در آذربایجان غربی خبر داد و‌ گفت: متهمان قاچاق ۶۲۴ هزار و ۳۷۰ دلار آمریکا به ضبط ارز مکشوفه و پرداخت ۶۹ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

وی افزود: عامل قاچاق ۴۶ هزار و ۱۴۰ لیتر نفت سفید در شهرستان ارومیه به ضبط سوخت مکشوفه و پرداخت ۳۵ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

رایگانی به آمار تشکیل پرونده در استان سمنان نیز اشاره‌ کرد و افزود: متهم حمل ۵ هزار و ۷۱۷ بسته سیگار قاچاق در شاهرود به ضبط محموله و پرداخت یک میلیارد و ۸۸۶ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.


بیشتر بخوانید: محکومیت میلیاردی شرکت تولیدی قند و شکر در تبریز


وی ادامه داد: پرونده تخلف یک شرکت تولیدی به دلیل عرضه خارج از شبکه و عدم ایفای تعهدات ۲ هزار تن شمش آلومینیومی به ارزش ۷۰ میلیارد ریال تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی از کشف ۳۰ هزار و ۵۰۰ لیتر نفت و گاز از یک تانکر نفتکش در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: متهم به ضبط محموله و پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد که این حکم اجرایی شده است.

وی همچنین با اشاره به شناسایی ۴ انبار احتکار کالا در استان زنجان گفت: این انبار‌ها به صورت سرزده مورد بازرسی قرار گرفتند و پس از احراز تخلف، حکم به الزام عرضه کالا‌ها به نرخ دولتی صادر و متهمان به پرداخت یک میلیارد و یکصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رایگانی با اشاره به کشف و تشکیل پرونده به ارزش ۲ میلیارد تومان در استان یزد گفت: با هوشیاری ماموران، محموله قاچاق قطعات، لوازم خودرو و عدسی عینک در گلوگاه شهید مدنی مهریز کشف و پرونده به ارزش ۲ میلیارد ریال در حال رسیدگی است.

سخنگوی تعزیرات به تشکیل پرونده در استان آذربایجان شرقی نیز اشاره کرد و‌ گفت: با توجه به تعهد یک شرکت در قبال دریافت ارز برای واردات گوشت و کاغذ دیواری و با توجه به عدم ارائه مدارک در خصوص انجام تعهد ظرف ۳ ماه، پرونده رسیدگی و نهایتا تخلف شرکت محرز اعلام شد و مقرر شد مبلغ ۳ میلیون یورو و ۶ میلیارد و ۶۱۳ ون کره جنوبی به بانک شاکی بازگردانده شود و کارت بازرگانی شرکت نیز ۶ ماه تعلیق شد.

وی ادامه داد: یک شرکت تولیدی قند که اقدام به عرضه خارج از شبکه ۲ هزار تن شکر سهمیه‌ای کرده، موضوع رسیدگی و مشخص شد، علاوه بر تخلف مذکور، این شرکت مقدار ۳۵۰ تن شکر را نیز از سهمیه استانی دریافت و تبدیل به قند کرد و به قیمت بالاتر از قیمت مصوب به فروش رسانده است، در نهایت با احراز تخلف، متهم به پرداخت ۱۳۷ میلیارد جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

به گفته رایگانی یک شرکت لبنی در استان مازندران به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جریمه شد.

وی افزود: پرونده گرانفروشی روغن موتور به ارزش ۳ میلیارد ریال تشکیل و در حال رسیدگی است.

رایگانی گفت: حدود ۳ میلیارد و ۱۱۱ میلیون ریال ارز خارجی در گشت فرودگاه امام(ره) کشف و فرد خاطی به پرداخت ۶ میلیارد ریال و ضبط تمام اموال مکشوفه محکوم شد.

وی با اشاره به بازداشت ۳ تن از نیرو‌های تعزیرات حکومتی افزود: این افراد تخلفاتی داشتند که با پیگیری رئیس ستاد تعزیرات حکومتی و حراست این متخلفان به دادگستری معرفی و در مرحله اولیه به دادسرا احضار شدند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی تصریح کرد: هم اکنون پرونده این افراد برای رسیدگی آماده است، زیرا هنوز روند پرونده به جایی نرسیده است و به همین منظور این افراد هم اکنون مشغول به کار هستند.

وی درباره واردات ذرت‌های آلوده گفت: مقدار زیادی ذرت آلوده وارد کشور شده که دانه‌ای از این ذرت‌ها به چرخه تولید وارد‌ نشده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: مشکل اساسی ما نحوه امحای این ذرت‌هاست، چرا که نمی‌توانیم این ذرت‌ها را به دریا بریزیم و همچنین حمل آن‌ها برای سوخت نیز هزینه بر است.

رایگانی با بیان‌ اینکه قیمت‌های ایمپلنت‌ سرسام آور است، تصریح کرد: قیمت ایمپلنت‌ دندان در تهران تا سقف ۵۶ میلیون‌ تومان می‌رسد و برخی از دندانپزشکان قیمت‌ها را به دلار حساب می‌کنند.

وی افزود: باید وزارت بهداشت برای نظارت بر قیمت‌ها ورود کند.

رایگانی گفت: همچنین در فضای مجازی این مواد به قیمت ۲ میلیون تومان به فروش رفته است که بسیاری از افراد نیز آن‌ها را خریداری کردند و آسیب‌های جبران ناپذیری نیز بر آن‌ها وارد شد و این به معنای رها شدن خدمات دندانپزشکی است.

سخنگوی تعزیرات حکومتی درباره بازار خودرو گفت: علی رغم روند نزولی قیمت خودرو در بازار طی دو ماهه اخیر بازار، اما خودروسازان داخلی نقش خود را در این سیر به خوبی ایفا نکردند و با عدم عرضه خودرو و پلاک گذاری به موقع در پایین آمدن نرخ خودرو خلل ایجاد کردند.

وی تصریح کرد: قیمت برخی از خودرو‌های داخلی تا مبلغ ١١ میلیون تومان افزایش یافت و در شرایطی که قیمت‌ها در بازار روند کاهشی داشت، اما خودروسازان موافق این روند نبودند و خلل ایجاد کردند.

رایگانی با اشاره به چگونگی نظارت تعزیرات در بازار خودرو افزود: تعزیرات دستگاه رسیدگی کننده است، اما روزانه گزارش تعداد موجودی انبار‌ها و قطعات و میزان فروش را از خودروسازان دریافت می‌کنیم.

وی افزود: مرجع قیمت‌گذاری خودروها سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که قیمت نهایی در ستاد تنظیم بازار تعیین می‌شود، اما متاسفانه قیمت‌گذاری خودرو‌ها تابع قیمت تمام شده قطعات و لوازم یدکی و حقوق کارگران و بیمه نیست.

سخنگوی تعزیرات در پاسخ به سوالی درباره بازگشت مبلغی به زائران اربعین از سوی اپراتور‌ها گفت: صرف اینکه ٢۶ میلیارد تومان از سوی اپراتورها به حساب زائران امام حسین (ع) برگشت داده شود، کافی نیست و باید مشخص شود که این مبالغ به چه علت اخذ شده بودند؛ به دلیل گرانفروشی یا کم فروشی بوده است.

وی افزود: اگر پیگیری‌های وزیر ارتباطات نبود این اقدام انجام نمی‌شد، بنابراین برای برخورد با متخلفان باید تخلف اپراتور‌ها از سوی وزارت ارتباطات اعلام شود تا تعزیرات به این تخلفات رسیدگی کند.

سخنگوی تعزیرات در رابطه با فعالیت فروشگاه‌های فروش اینترنتی گفت: حتی شرکت‌های برند در فضای مجازی تقلب در کسب مشهود دارند و از نظر بهداشتی کالا‌های بهداشتی که عرضه می‌کنند، فاقد نظارت هستند.

وی ادامه داد: کالا‌های مصرفی الکتریکی مانند گوشی موبایل، کامپیوتر و لپ تاپ تقلبی بسیاری به صورت اینترنتی فروخته می‌شوند و تماس‌های بسیاری با سامانه ١٣۵ تعزیرات در این زمینه داشتیم.

رایگانی تصریح کرد: یک اتحادیه کل فروش اینترنتی را رصد می‌کند و تاکنون هیچ پرونده‌ای به تعزیرات از این اتحادیه ارجاع نشده است، بنابراین مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی با اشاره به افزایش قیمت نان و چگونگی نظارت بر نانوایی‌ها گفت: تمام نانوانی‌ها از ۱۲ آبان ماه مکلف به نصب بنر قیمت و رعایت ضوابط شدند.

وی افزود: شهر تهران بیشترین تخلفات را در زمینه افزایش قیمت نان داشت.

رایگانی گفت: هم اکنون گشت‌های تعزیرات حکومتی برای رصد قیمت‌ها در تمام مناطق حضور دارند و اگر یک نانوایی بیش از قیمت اعلامی نان فروخته باشد، جریمه خواهد شد.

انتهای پیام/

تشکیل بیش از ۳ هزار پرونده تخلفاتی در تعزیرات حکومتی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
همه میگن ولی ارگانی که باید عمل کنه مثل قوه قضاییه یا مجلس که باید قانون بذاره
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
این یک ظلم واقعی در حق این مردم است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
دست خودروساز شریف و محترم در جیب مردم مظلومه و خیال بیرون آوردنش رو هم نداره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خودرو سازا به فکر مردم نیستن. آقای رئیسی یه فکری به حال این جانی های خودرو ساز بکن. امید ما بعد از خدا به شما است. مگه میشه خودروسازی که دولتیه رئیس دولت نتونه به مدیراش بگه قیمت رو کاهش بدید. دلار ۱۸ هزار تومانی به حدود ۱۲ هزار تومان رسید اما خودرو مثلا ملی نه با دلار هماهنگه نه با ریال.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
امیدت بعد خدا به خودت باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
الان که کرمان موتور به ما انداخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
مگه سازمان حمایت از مصرف کننده در کشور وجود داره متاسفم بخدا از زندگی سیر شدم دیگه با۳۵سال سن فوق لیسانس به هردری هم زدم نشد بیکار و آواره شاید بهترین راه الان خودکشی باشه
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
امیدت به خدا و خودت باشه.
البته در چهل سال اخیر اقدامات زیادی شده ......!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
نسبت به کنترل افزایش قیمت ها بخصوص خودرو ناتوان هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
نمی خوان از سودشون کم بشه!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خودروسازان حتما گفتند که اگر بخواهید ارزان بدهید ، بایدازروی جنازه ی ما رد بشید؟؟!!!! نههههههههه؟!؟! افتااااااااااااااااد؟!؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
متاسفم بر خودرساز بی کیفیت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
میگند تولید داخلی استفاده کنید این هم خودر تولید داخلی بی کیفیت گران انحصار شده مضر برای تولید دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خودرسازان نه تنها خیانت به تولید داخلی خودرو زدند بلکه خیانت به تمامی تولیدات ایرانی زدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
متاسفانه اگه خودرسازان خوب کار می کردند مردم رغبت به تولید داخلی پیدا می کردند خودرسازان چشم مردم از تولید داخلی ترساندن انچه که نمیشد شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خودرسازان هرکاری که کردند هیچ هیچ نگفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
باید مسئولین انقلابی باید مدافع حقوق مردم باشند قیمت خودرو باید پایین بیاد
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
هزینه گرانفروشی را مردم میدهند چه بدرد ما میخوره جریمه کردن باید برخورد جدی شوند
ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ای بابا.....................
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
کسی نیست نظارت کنه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
این یعنی مافیایی خودرو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ما در بازا قیمت رو به افزایش خودرو وقطعات رو می بینیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
اگر در طی همین بیست سال اخیر به مونتاژ خودرو اقدام میکردیم حالا خودرو های بهتر و کم خطر تری و کم الاینده تری در کشور تردد میکرد.
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
یه فکری برای قیمت این ماشینها بکنید نمیشه خرید موندیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
بازار که خودرو نمی زاعونه کارخونه تولید داره مجبور میشن اخرش بخرن بیچاره شون میکنیم شتر سواری دولا نمیشه ماشین هم همین راحتی نیست باید ماشین و راحتی میخای همه چی تا بدی فک کردی خیال کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
ای داد وبیداد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
یک کلام واقعا متاسفم ...
صبا راد
|
Germany
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
سلام لطفا به تخلفات خودروسازی سایپا ورود کنید
پراید 10 میلیونی رو 40 میلیون میفروشن
بعد چرا باید تمام آپشن های خودرو رو بردارن
لطفا قوه قضاییه ورود کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
خودروسازان زور هیچ کسی به اونها نمیرسه آقای رئیسی لطفا مدیر عاملان هر دو خودرو ساز را برخورد جدی کنین ببینین قیمت خودرو چجوری به پایین میاد
داود ساعدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۹
سلام جناب آقای رایگانی ! وقت بخیر , خودرو سازها از خواب بودن سازمانها و نهادهای نظارتی و نیز عدم تخصص کافی آنها , نهایت سوء استفاده را کرده اند و خواهند کرد و هزاران افسوس که علی رغم کاهش قیمت دلار , نه تنها تاکنون نسبت به کاهش و یا حداقل تعدیل قیمتهای خود اقدامی ننموده اند , بلکه نسبت به افزایش قیمت ها آنهم بصورت لاک پشتی اقدام نمو ده اند و می نمایند و تا زمانی که نام و دست سهامداران عمده خودروسازان و شرکتهای
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر