کد خبر: ۷۱۳۴۴۳۸
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
کد خبر : ۷۱۳۴۴۳۸
گروه : قزوین » قزوین
معاون وزیر اقتصاد:

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی در قزوین گفت: به منظور بهینه سازی امور، کاهش هزینه‌ها و اقتصادی شدن فعالیت ها، ۱۰ هزار شعبه بانکی در کشور ادغام یا حذف می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزیر امور اقتصادی و دارایی که برای شرکت در جلسات شورای هماهنگی بانک‌ها و دستگاه‌های فعال در عرصه اقتصادی به قزوین سفر کرده است، گفت: بر اساس مطالعه‌ای که در وزارت اقتصادی و داریی صورت گرفته در حال حاضر ۱۲ هزار شعبه بانکی در کشور می‌تواند نیاز‌های جمعیتی را تامین کند در حالی که حدود ۲۲ هزار شعبه داریم که باید ۱۰ هزار شعبه کاهش یابد.

معمارنژاد یادآورشد: البته به استان‌ها ابلاغ کردیم که در صورت ادغام شعب و جمع آوری شعب بانکی باید ملاحظات اجتماعی و منطقه‌ای را در نظر بگیرند تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود، برای نمونه اگر در یک منطقه یک شعبه وجود دارد حتی اگر زیان ده باشد باید حفظ شود.

*تسهیل در فضای کسب و کار

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اصلاح فرآیند‌ها برای تسهیل در امور کسب و کار کشور در دستور مسئولان ارشد نظام است و در این زمینه اقدامات خوبی در حال اجراست.

او افزود: یکی از برنامه‌هایی وزیر اقتصاد و دولت بسترسازی و کمک به رونق تولید و بهبود شرایط کسب و کار است که در این زمینه باید تعداد مجوز‌ها برای شروع فعالیت‌ها به حداقل برسد.

معمارنژاد تصریح کرد: در حال حاضر یک مرکز پایش و رصد فضای کسب و کار در وزارتخانه ایجاد شده است که بر اساس اطلاعاتی که از بخش خصوصی و اتاق‌های بازرگانی دریافت می‌کند مجوز‌های صادرشده را بررسی خواهد کرد تا اگر نیاز به اصلاح یا حذف داشت آن را انجام دهد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی یادآورشد: اخیرا در مجلس الحاقیه‌ای به قانون کسب و کار زده شد و قرار شد یک درگاه مجزایی برای صدور جواز‌ها و فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی ایجاد شود که این کار به شناسایی مجوز‌ها کمک می‌کند و پس از آن برای اصلاح می‌توان اقدام کرد.

معمارنژاد بیان کرد: این همان پنجره واحد مجوزهاست، زیرا امروز شما وقتی می‌خواهید مجوزی بگیرید و شرکت تاسیس کنید باید کد پستی بگیرید، به چند اداره مراجعه داشته باشید و به سایت‌ها و دستگاه‌های مختلف مراجعه کنید که با این پنجره واحد از طریق یک درگاه وارد شده و می‌توانید کار‌ها را بسرعت انجام دهید.

او در باره کاهش سود بانکی پرداخت شده به تولیدکنندگان هم گفت: کاهش سود بانکی بستگی به شرایط سود سپرده‌های بانک‌ها دارد، چون بانک‌ها یک قیمت تمام شده پولی دارند و برای نمونه الان قیمت تمام شده پول برای بانکهابه صورت خالص بالای ۱۸ و ۱۹ درصد و در سایر سپرده‌ها بالای ۲۰ درصد است که نمی‌توان تسهیلات با سود کمتر داد، زیرا بانک متضرر می‌شود.

معمارنژاد اضافه کرد: باید در مورد قیمت تمام شده پول هم اقدام کرد، اما آنچه مشخص شده این که در ۱۰ سال گذشته سپرده‌های مردم در نزد بانک‌ها در بخشی که هزینه زا بوده و بانک‌ها سود پرداخت می‌کردند حدود ۶۳ درصد بود که امروز این سپرده‌ها به ۸۳ درصد رسیده و هزینه بانک‌ها بالا رفته است که در این راستا باید هزینه‌های بانک‌ها را کاهش دهیم.

منبع :مهر 

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر