کد خبر: ۷۱۳۴۵۲۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۱۳۴۵۲۷
گروه : بوشهر » بوشهر
کمالوندی خبر داد؛

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: پیش بینی می‌شود واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۴۰۴ افتتاح شود.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران که در مراسم آغاز بتن ریزی واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر حضور دارد، بیان کرد: امروز روز بزرگی برای صنعت هسته‌ای کشور است و این به معنای آن است که یک سوم راه را برای ساخت واحد دوم نیروگاه اتمی پیش رفته ایم و به مرحله بتن ریزی رسیده ایم.

او ادامه داد: میلیون‌ها خاکبرداری و گودبرداری شده و حدود ۱۷ هزار شمع کوبی در عمق ۱۸ متری زمین برای استحکام سازی صورت گرفته است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران  عنوان کرد: حدود ۲۲۰ میلیون یورو تا کنون سرمایه گذاری شده که همه آن‌ها به شرکت‌های ایرانی رسیده است ، شرکت‌های ایرانی قرار است همه مراحل ساخت واحدهای دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر را انجام دهند.

کمالوندی بیان کرد: علاوه بر آن، بخش مهمی از تجهیزات نیز در ایران تامین خواهد شد و اگر امکان ساخت تجهیزی در داخل وجود داشته باشد از نمونه خارجی استفاده نمی‌شود.

او گفت: در واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر ۱۰ تا ۱۲ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران افزود: واحد سوم نیروگاه نیز با ۱۸ ماه فاصله به مرحله بتن ریزی خواهد رسید.

کمالوندی بیان کرد: پیش بینی می‌شود واحد دوم نیروگاه اتمی بوشهر در سال ۱۴۰۴ افتتاح شود و فاز سوم نیز با فاصله دو سال در سال ۱۴۰۶ افتتاح شود، که با افتتاح آن‌ها ( با احتساب واحد اول نیروگاه) ۳۱۵۰ مگاوات برق هسته‌ای خواهیم داشت که فاصله زیادی با حداقل نیاز کشور داریم؛ بر اساس گزارش‌های بین المللی ۸ تا ۱۲ درصد نیاز‌ برق  کشور باید از برق اتمی تامین شود.

او گفت: اگر در نظر بگیریم در سال ۱۴۰۴،  ۱۰۰ هزار مگاوات برق در کشور مصرف داشته باشیم باید هشت هزار مگاوت برق هسته‌ای تولید کنیم
که در این مسیر در حال حرکت هستیم و خبر‌های خوبی خواهیم شنید.

انتهای پیام/ک

۸ تا ۱۲ درصد نیاز‌ برق  کشور باید از برق اتمی تامین شود

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر