کد خبر: ۷۱۳۴۷۴۶
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
کد خبر : ۷۱۳۴۷۴۶
سرپرست شهرداری خرمشهر خبر داد؛

سرپرست شهرداری خرمشهر از لزوم تأمین اعتبار دو میلیاردی برای راه اندازی کامل بزرگ‌ترین شهرک تخصصی آموزش آتش نشانی خرمشهر خبر داد.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،عزیز ساعدی سرپرست شهرداری خرمشهر ظهر امروز در آیین افتتاحیه بزرگ‌ترین مجتمع کارگاهی شارژ خاموش کننده ها خوزستان در خرمشهر، گفت: برای راه اندازی این کارگاه کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شد؛ چرا که بسیاری از کارهای اجرایی برای آماده سازی محل را کارکنان سازمان آتش نشانی خرمشهر انجام دادند.

او به تجهیزات مستقر شده در این فضای کارگاهی اشاره کرد و افزود: در این مرکز با کمترین امکانات، تجهیزات و سیستم هایی نصب شده که توسط اداره استاندارد مورد تأیید است.

سرپرست شهرداری خرمشهر ادامه داد:دستگاه تست هیدروستاتیک، شارژ خاموش کننده های گاز کربونیک و سیلندرهای هوا می تواند به بیمارستان‌ها، شهرک‌های صنعتی، بندر و تمام خانه هایی که با کپسول سرو کار دارند، خدمات دهد.

ساعدی به هدف اجرای پروژه نیز پرداخت و بیان کرد: این کارگاه اگرچه آغازی خوب برای درآمدزایی سازمان آتش نشانی و خودکفایی شهرداری خرمشهر است اما هدف اصلی اجرای این پروژه اقدام سازمان آتش نشانی خرمشهر در راستای به روز رسانی و علمی کردن خود بوده است.

او اجرای فاز دوم این پروژه را در قالب احداث شهرک تخصصی آموزشی کارکنان سازمان آتش نشانی گام دوم این حرکت دانست و توضیح داد: امروز از طرح احداث شهرک تخصصی آموزشی کارکنان سازمان آتش نشانی که قرار است در این محل احداث شود هم رونمایی شد که این شهرک در سطح استان خوزستان و استان‌های هم‌جوار یک حرکت بسیار بزرگ محسوب می شود و در آینده نیز شاهد کارهای دیگری خواهیم بود.

سرپرست شهرداری خرمشهر صادرات خدمات به کشورهای هم‌جوار را چشم اندازی روشن این شهرک آموزشی دانست و گفت: فضا و محل فیزیکی موجود است و همین‌طور همت و ظرفیت در مجموعه آتش نشانی وجود دارد که مجموعه ای در ایران و در خرمشهر احداث شود که بتواند به کشور دیگر همچون عراق سرویس دهد.

ساعدی افزود: مذاکراتی با استان بصره توسط سازمان آتش نشانی انجام شده است و اگر این شهرک آموزشی راه اندازی شود، به طور حتم می توان نه تنها به استان خوزستان خدمات‌دهی کرد بلکه می توان دامنه خدمات را به کشور عراق و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس توسعه داد.

او از شورای شهر خواست از این پروژه که  اعتبار پیش بینی شده برای آن دو میلیارد تومان برآورد شده است، حمایت کند.

سرپرست شهرداری خرمشهر در ادامه بیان کرد: شهرداری تنها قادر به تأمین ۳۰ تا ۴۰ درصد اعتبارات مورد نیاز است و می طلبد مدیر عامل و معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند نیز از این طرح حمایت کنند.

ساعدی در بخش دیگر سخنانش به روند پر فراز و نشیب انتخاب شهردار خرمشهر اشاره کرد و گفت: شورای شهر خرمشهر روز گذشته روز پرکاری داشتند و خیلی از کاندیدتورها برنامه های خود را ارائه دادند.

او آرامش حاکم بر شهرداری خرمشهر با وجود این شرایط را نمونه ای مثال زدنی خواند و گفت: با توجه به وضعیت متشنج اداری و سیاسی شهر، هیچ‌گونه مشکلی میان اعضای شهرداری و بین سازمان ها وجود ندارد و این دال بر فرهنگ بالای کارکنان شهرداری است.

انتهای پیام/ د

راه اندازی شهرک تخصصی آتش نشان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر