کد خبر: ۷۱۳۴۷۶۹
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
کد خبر : ۷۱۳۴۷۶۹

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه آبادان گفت: ۱۱۴ نانوایی برای بازسازی و نوسازی واحدهای خود تسهیلات بانکی به عنوان سرمایه در گردش دریافت می کنند.

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،صادق جلالی معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه آبادان روز یکشنبه گفت: برای هر نانوایی ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی کم بهره در نظر گرفته شده تا نسبت به تعمیر و نوسازی اقدام کنند.

او افزود: در حال حاضر ۱۴۰ نانوایی یارانه بگیر و ۴۰ نانوایی آزادپز در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده مشغول فعالیت هستند.

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه آبادان به حذف فروش کیسه‌های پلاستیکی در نانوایی آبادان  اشاره کرد و گفت: نانوایی‌ها باید کیسه‌های پارچه‌ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی کنند.

جلالی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سلامت و بهداشت و حفاظت از محیط زیست بیان کرد و ادامه داد: در مرحله اول به نانواییها تذکر کتبی داده شد و در صورت ادامه فروش کسیه پلاستکی با آنها  برابر قانون برخورد و به مرجع قضایی معرفی می شوند.

او افزود:به منظور کنترل کیفیت نان  برای نخستین بار نمونه‌گیری  از خمیر نان و ارسال نمونه به آزمایشگاه غله و غذا و دارو انجام شد.

 

معاون برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه آبادان افزود:گروه بازرسی و نظارت بر واحدهای نانوایی متشکل از نماینده فرمانداری، اداره صمت، مرکز بهداشت، اتحادیه نانوایی ها، اداره استاندارد و تعزیرات اجرای طرح نظارت بر نانوایی‌ها به صورت روزانه انجام می‌دهند.

جلالی به شهروندان آبادانی توصیه کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در فروش کیسه‌های پلاستیکی در واحدهای نانوایی موارد را به شماره تلفن ۱۲۴ اداره صمت و ۱۹۰بهداشت اطلاع دهند.

انتهای پیام/ د

اختصایص تسهیلات به نانوایی ها

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر