کد خبر: ۷۱۳۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷
کد خبر : ۷۱۳۴۹۳۶

معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید کشور گفت: با تسهیلاتی که طی دو سال اخیر پرداخت کرده‌ایم برای حدود ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

پرداخت بیش از هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال/برای حدود ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد به گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علی اصحابی در نشست خبری امروز (۱۹ آبان) در کرمانشاه از صندوق کارآفرینی و امید به عنوان یک بانک پیشتاز در زمینه پرداخت تسهیلات یاد کرد و ادامه داد: طی دو سال اخیر ۳۰ هزار طرح اشتغالزایی را که عمدتا مربوط به اشتغال روستایی و عشایر بوده پذیرش کردیم.

عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی و امید رقم پرداختی تسهیلات به این طرح‌ها را ۱۶۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و یادآور شد: با پرداخت این تسهیلات برای ۷۲ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شده است.

به گفته اصحابی، بیشتر تسهیلات پرداختی مربوط به مناطق مرزی و کمتربرخوردار کشور بوده است بانوان سهم ۵۵ درصدی در دریافت این تسهیلات  دارند و این امر به منزله حمایت از زنان برای ورود به فعالیت‌های اقتصادی است.

معاون ساماندهی و توانمندسازی صندوق کارآفرینی و امید کشور با بیان اینکه ۵۳ درصد تسهیلات پرداخت شده در بخش کشاورزی، صنایع تبدیلی، صنایع غذایی، دامپروری و گلخانه‌ها بوده، افزود: سهم بخش صنعت و معدن ۳۱ درصد است و در سایر بخش‌ها مانند فناوری اطلاعات و استارت‌آپ‌ها، گردشگری و بومگردی (حمایت از ۷۵۰ طرح بومگردی) و ... نیز تسهیلات خوبی پرداخت کردیم.

او از آمادگی این صندوق برای پرداخت تسهیلات با کارمزد چهار درصد برای صاحبان ایده، واحد‌های فناور و... خبر داد.

اصحابی با بیان اینکه تمام تسهیلات پرداختی بر اساس ظرفیت منطقه و اهلیت افراد پرداخت می‌شود، عنوان کرد: این امر باعث شده ۹۸ درصد تسهیلات پرداختی ما وصول شود که رقم قابل توجهی است.

اصحابی در ادامه با بیان اینکه این صندوق علاوه بر پرداخت تسهیلات استراتژی‌های دیگری خصوصا در زمینه توانمندسازی مردم محلی و روستایی را نیز دنبال می‌کند، از عقد تفاهم‌نامه همکاری با جهاد دانشگاهی کشور در همین زمینه خبر داد.

او  افزود: در قالب این طرح در ۱۸ استان کشور مردم حدود ۲۰۰ روستا را توانمند و برای آن‌ها اشتغال پایدار ایجاد می‌کنیم که سهم کرمانشاه از این موضوع نیز ۲۵ روستا است.

عضو هیات مدیره صندوق کارآفرینی و امید کشور استراتژی دیگر این صندوق را اجرای طرح‌های مشارکتی با همکاری مردم بر اساس مزیت‌های هر منطقه اعلام کرد و ادامه داد: تا کنون ۱۱۸ طرح مشارکتی عمدتا در مناطق مرزی از جمله سیستان و بلوچستان، ایلام، کردستان، خراسان شمالی و جنوبی و ... اجرا کردیم.

اصحابی اظهار کرد: استراتژی دیگر ما راه‌اندازی صندوق‌های خرد محلی زنان با کمک اعتبار خود صندوق و همچنین اندوخته‌های مردم است که این کار را برای ۱۸۰۰ روستا با عضویت ۴۲ هزار نفر انجام دادیم.

او  اجرای طرح هر روستا یک محصول و همچنین روستای بدون بیکار را از دیگر استراتژی‌های صندوق کارآفرینی و امید برشمرد که بر اساس مزیت همان منطقه اجرا می‌شود.

اصحابی در پایان از استان کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه جذب تسهیلات ۱۹۸ میلیارد تومانی هم در بخش زلزله و هم در بخش اشتغال روستایی یاد کرد و افزود: این امر بیانگر ظرفیت خوب کرمانشاه در ایجاد کسب و کار‌های جدید و همچنین همراهی مسئولین استان است.

انتهای  پیام/ز

 

بانوان سهم ۵۵ درصدی در دریافت  تسهیلات صندوق کار آفرینی دارند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر