کد خبر: ۷۱۳۴۹۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۴۹۷۰

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر در کشور به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،سردار اسکندر مومنی دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور در زاهدان اظهار داشت: مسئولین و مردم سیستان و بلوچستان در مقابل هجوم بالای مواد مخدر ایستاده‌اند و در تقابل این جنایت علیه بشریت مردانه کمک می‌کنند.

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است، در واقع می‌توان گفت جمهوری اسلامی ایران خط مقدم مبارزه با این بلای خانمان‌سوز جهان بشریت در دنیا به شمار می‌رود.

سردار مومنی تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل در سال گذشته سهم ایران از کشفیات جهانی تریاک از ۷۶ درصد به ۹۰ درصد رسیده به این معنی که ۹۰ درصد تریاک جهان را ایران اسلامی کشف می‌کند در حالی که جمهوری اسلامی ایران مبدا و مقصد استفاده از مواد مخدر نیست.

او با اشاره به اینکه تولیدات مواد مخدر افغانستان از چند معبر دیگر جز ایران عبور می‌کند، گفت: در حال حاضر ۹۰ درصد تریاک جهانی و ۶۷ درصد مورفین جهانی را ایران کشف می‌کند در واقع به نظر می‌رسد بقیه مسیر‌ها آزادراهی است که مواد مخدر به راحتی از آن عبور می‌کند.

او با اشاره به ۲ هزار کیلومتر انسداد مرز و داشتن بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ شهید در این مبارزه نابرابر، گفت: علاوه بر این‌ها جمهوری اسلامی ایران میلیارد‌ها دلار هزینه داده تا توانسته این کشفیات را انجام دهد.

سردار مومنی تصریح کرد: آمریکا که مدعی دفاع از بشریت است علاوه بر اینکه در کشف مواد مخدر کمک نمی‌کند یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما نیز به شمار می‌رود چرا که در این بحث مانع ایجاد می‌کند.

او افزود: تقریباً در سال ۲۰۰۰ کل تولیدات مواد مخدر کشور افغانستان ۲۰۰ تن بوده که اکنون به بیش از ۹ هزار تن رسیده به همین دلیل مبارزه علیه این دشمن بشریت نیاز به تجهیزات کامل دارد.

دبیرکل شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به کشفیات مواد مخدر در ۷ ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: امسال بیش از ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که در سیستان و بلوچستان این رقم ۱۵۴ تن بوده است.

مومنی عنوان کرد: کشفیات مواد مخدر در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد و در سیستان و بلوچستان ۲۵ درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/گ

سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با مواد مخدر 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر