کد خبر: ۷۱۳۴۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۷
کد خبر : ۷۱۳۴۹۷۷

مسئول ورزش بانوان استان کرمانشاه با اشاره به معضل کم تحرکی بانوان شاغل در استان، از احیاء و اجرایی شدن طرح "ورزش بانوان در ادارات" کرمانشاه خبر داد.

احیا طرح ورزش بانوان در ادارات در استان کرمانشاهبه گزارش    گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  نرگس یوسفی  بااشاره به گستردگی فقر حرکتی بین بانوان شاغل، اظهار کرد: تا چندسال پیش یکی از معضلاتی که در بحث ورزش بانوان داشتیم، عدم تحرک بانوان خانه‌دار بود، اما با مجموعه اقداماتی همچون راه اندازی ایستگاه‌های صبحگاهی ورزش در سطح پارک‌ها و فرهنگ سازی که انجام گرفت، این معضل تا حدود حل شده و معضل کنونی عدم تحرک بانوان شاغل است.

او افزود: باتوجه به اینکه بانوان شاغل بخش زیادی از وقت خود را در طول روز در محیط کار می‌گذرانند، خستگی و نداشتن وقت کافی باعث شده تا تمایلی برای رفتن به باشگاه‌های ورزشی و یا انجام حرکات ورزشی نداشته باشند.

مسئول ورزش بانوان کرمانشاه با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان برای رفع این مشکل و ترغیب بانوان شاغل به ورزش برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده و به استان‌ها ابلاغ کرده، عنوان کرد: طرح "ورزش بانوان در ادارات" طرحی است که از چندسال پیش کلید خورد، اما چندان به سمت اجرایی شدن نرفت، برای همین اخیرا بصورت جدی از سوی وزارت ورزش به استان‌ها ابلاغ شده تا با همکاری استانداری‌ها آن را در ادارات مختلف اجرایی کنند.

او  از احیاء و اجرایی شدن این طرح در کرمانشاه هم خبر داد و گفت: براساس این طرح همه دستگاه‌ها و ادارات استان موظفند یک ساعت را در شروع روز – سه جلسه در هر هفته - برای ورزش کردن بانوان کارمند خود قرار داده و فضای لازم را برای ورزش کردن آن‌ها اختصاص دهند.


انتهای  پیام/ز

 

ترغیب بانوان شاغل به ورزش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر