کد خبر: ۷۱۳۵۷۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
کد خبر : ۷۱۳۵۷۳۳
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر:

سردار مومنی گفت:سیستان و بلوچستان به نمایندگی از جهان خط مقدم مبارزه جهانی با مواد مخدر است.

افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در کشوربه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، سردار اسکند مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: طرح «یاری گران زندگی» از جمله طرح‌های مهم در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر است که به زودی انجام خوهد شد.

او با اشاره به اینکه همایش یاری گران زندگی در زاهدان برگزار شد، افزود: این طرح اولویت اول آموزش و پرورش بود در سطح ملی و دانشگاه‌ها و نهاد‌های فرهنگ ساز بود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در کشور خبر داد.

او با اشاره به اینکه کشفیات مواد مخدر در کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد و در سیستان و بلوچستان ۲۵ درصد افزایش داشته است گفت: در سال جاری بیش از ۵۵۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که در سیستان و بلوچستان این رقم ۱۵۴ تن بوده است.

سیستان و بلوچستان به نمایندگی از دنیا با مواد مخدر مبارزه می‌کند

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه جهانی با مواد مخدر است و در واقع به نمایندگی از جهان با مواد مخدر مبارزه می‌کند.

سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: کشفیات استان در حوزه انواع مواد مخدر از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از ۱۵۴ تن بوده است که این رقم حتی از سرجمع کشفیات چند کشور نیز بیشتر است.

او گفت: رقم کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزایش داشته که بسیاری از این کشفیات از کشور افغانستان به مقصد کشور‌های اروپایی بارگیری می‌شود.

تصویب ۴۱ طرح برای مقابله با توزیع و عرضه مواد مخدر 

دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور گفت: ۴۱ طرح برای مقابله با توزیع و عرضه موادمخدر به تصویب رسید.

اسکندر مومنی اظهار داشت: در این سفر بازدید‌هایی از منطقه عمومی میرجاوه و سراوان و مراکز نگهداری کودکان و زنان معتاد انجام شد که خوشبختانه سطح خدمات و آمادگی‌ها در حد قابل قبولی بود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به برگزاری همایش یاریگران زندگی که در زاهدان برگزار شده گفت: ایران با تمام توان در حال مبارزه است که در این مبارزه سیستان وبلوچستان در خط مقدم جامعه جهانی قرار دارد.

او گفت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۶۰۰ تن انواع مواد مخدر در کشور کشف شده که مقصد اکثر این مواد اروپا بوده است در واقع به طور میانگین کشفیات مواد مخدر کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: سهم ایران اسلامی در سطح جهانی در رابطه با کشفیات تریاک بیش از ۹۰ درصد بوده که این رقم در سال گذشته ۷۶ درصد بوده است.

او  با بیان اینکه ۶۷ درصد مرفین جهان در ایران کشف می‌شود عنوان کرد: این آمار‌ها بیانگر دفاع جانانه ایران از بشریت و مبارزه صادقانه آن با مواد مخدر است خوشبختانه در استان سیستان و بلوچستان نیز افزایش ۲۵ درصدی کشفیات مواد مخدر نسبت به ماینگین سال گذشته جای تقدیر دارد.

او  بیان کرد: سپاه پاسداران دستگاه‌های قضایی و امنیتی نهایت مراقبت از کشور را در این زمینه انجام می‌دهند و در حوزه مقابله‌ای وضعیت بسیار مناسبی در کشور داریم.

مومنی تصریح کرد: براساس نظرسنجی انجام شده در سطح کشور، مردم سیستان وبلوچستان طی دو مرحله متوالی آمادگی بیش از ۸۰ درصدی خود برای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد را اعلام کرده اند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزد: در سال گذشته در کشور ۲ هزار و ۴۱۰ سازمان مردم نهاد وجود داشته که امسال این رقم به حدود ۳ هزار سازمان رسیده و قرار است هر طرحی که از این استان در حوزه مقابله و مبارزه با مواد مخدر و مسائل مربوط به آن دارای شرایط و ویژگی‌های لازم باشد مورد حمایت مالی قرار بگیرد.

او با اشاره به تصویب ۴۱ طرح در حوزه مقابله با توزیع و عرضه مواد مخدر در سیستان و بلوچستان گفت: برای این طرح‌ها اعتباری بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

سردار مومنی در پایان از تلاش‌ها و هماهنگی بسیار خوب شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قدردانی کرد و اظهار داشت: مجموعه اقدامات این شورای استانی در همه ابعاد بسیار خوب و قابل توجه است.

انتهای پیام/گ

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر