کد خبر: ۷۱۳۶۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۶۰۷۲
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت گفت: بسته‌های آموزشی تغذیه برای کنترل دیابت در خانه‌های بهداشت ارائه می‌شود.

ارائه بسته‌های خدمتی و پکیج های آموزشی به وسیله وزارت بهداشت در خصوص مشاوره‌های تغذیه‌ای/ تغذیه سالم باعث پیشگیری از بروز بیماری دیابت می‌شودرضا عزتیان رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاثیر تغذیه بر پیشگیری از بروز دیابت اظهار کرد: در طرح تحول نظام سلامت در خصوص ۴ بیماری از جمله بیماری دیابت، افراد ملزم شدند که مشاوره‌های تغذیه را در پایگاه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت دریافت کنند و هنگامی که افراد به خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت مراجعه می‌کنند بر اساس جنس و سن مشاوره‌های تغذیه را به صورت رایگان دریافت می‌کنند که عمده این برنامه در زمینه کنترل بیماری دیابت، میزان چربی و میزان کالری دریافتی فرد در طول روز است.

او ادامه داد: تغذیه تاثیر زیادی بر بروز و شیوع بیماری دیابت در افراد دارد که جدا از این مطالب، آموزش‌های مشخصی وجود دارد که برای پیشگیری از بروز بیماری دیابت موثر است و وزارت بهداشت بسته‌های خدمتی و پکیج‌های آموزشی را که در اختیار مشاوران تغذیه در پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع خدمات سلامت است، جهت پیشگیری و کنترل بیماری احتمالی دیابت به مراجعه‌کنندگان ارائه می‌کند.

چاقی و اضافه وزن فاکتور مهم در بروز دیابت

عزتیان تاکید کرد: باید اطلاع رسانی بیشتری در زمینه شیوع و بروز بیماری دیابت انجام شود و امروزه چاقی و اضافه وزن فاکتور‌های مهمی برای بروز بیماری دیابت در بین افراد جامعه محسوب می‌شود.
 
رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت بیان کرد: امروزه به غیر از عوامل وراثتی که در بروز و شیوع بیماری دیابت موثر است به همراه فاکتور‌های دیگری مانند استرس، قطعاً تغذیه یکی از فاکتور‌های اصلی در بروز و حتی پیشگیری از بیماری دیابت محسوب می‌شود.

او گفت: وقتی افراد تغذیه سالم مصرف می‌کنند و فعالیت فیزیکی مناسبی ندارند هنگامی که به بیماری دیابت مبتلا می‌شوند تغذیه سالم و یک سبک زندگی مناسب می‌تواند باعث کنترل بیماری دیابت شود.

بیشتر بخوانید: بیماری دیابت را بیشتر بشناسید
عزتیان یادآوری کرد: امروزه بالای ۵۰ درصد از بیماری‌های غیرواگیر به وسیله تغذیه سالم و سبک زندگی سالم قابل پیشگیری و کنترل است و افراد باید فعالیت فیزیکی مناسبی داشته باشند.
 
انتهای پیام/
 

 تغذیه سالم عاملی برای پیشگیری از دیابت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر