کد خبر: ۷۱۳۶۴۹۷
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۶۴۹۷
گروه : سمنان » سمنان

سرمایه‌گذاران بومی با دولت برای ایجاد اشتغال و اجرای طرح های اقتصادی در استان سمنان به یاری دولت بشتابند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان، علیرضا آشناگر استاندار سمنان گفت: ظرفیت‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان سمنان برای ایجاد اشتغال پایدار بی‌نظیر است و با اتخاذ راهبرد‌های عملی باید از منابع موجود برای ایجاد اشتغال پایدار نهایت بهره را برد.

او افزود: سرمایه‌گذاران بومی ظرفیتی ممتاز برای شکوفایی ظرفیت‌ها در بخش‌های مختلف اقتصادی هستند و باید برای توسعه و آبادانی استان سمنان به سرمایه‌گذاری در طرح‌های مختلف اقدام کنند.

استاندار سمنان تصریح کرد: سرمایه‌گذاران سمنانی، بر اساس پژوهش‌های انجام شده در دیگر استان‌ها و در کشور‌های مختلف جهان، سرمایه‌گذاری‌‎های گسترده‌ای در طرح‌های اقتصادی انجام دادند و این فعالان اقتصادی با اشتغال‌آفرینی تعلق خاطر خود را به دیارشان نشان دهند.

آشناگر ادامه داد: تولید ناخالص ملی در استان سمنان ۱۳۰ هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود که با راه‌اندازی واحد‌های تولیدی جدید و فراوری واحد‌های معدنی می‌توان این رقم را افزایش داد.

او اظهار داشت: بازگشت دست کم ۴۰ واحد صنعتی و تولیدی استان سمنان به چرخه فعالیت با تلاش دولت رویکرد مثبت و مطلوب برای تثبیت اشتغال پایدار با وجود فشار‌های خارجی در استان است.

آشناگر گفت: تعریف بسته‌های حمایتی، تامین نقدینگی و رفع مشکلات بیمه‌ای و مالیاتی واحد‌های تولیدی و صنعتیِ مشکل‌دار نشان‌دهنده آن است که دولت پشتیبان واقعی صنعتگران در سال‌های گذشته در استان بوده است.

استاندار سمنان ابراز داشت: برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای دولت با فعالان اقتصادی همکاری‌های گسترده‌ای را آغاز کرده است و با همدلی دولت و بخش خصوصی می‌توان از گردنه‌های سخت اقتصادی به سلامت عبور کرد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره‌برداری واحد‌های تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام / م

عبور از گردنه های سخت اقتصادی با هم افزای بخش خصوصی و دولتی میسر است

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر