کد خبر: ۷۱۳۶۵۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
کد خبر : ۷۱۳۶۵۹۴

رئیس دانشگاه آزاد شیوه‌نامه تشکیل کمیته‌های تخصصی تحول را به معاون علوم، مهندسی و کشاورزی ابلاغ کرد.

شیوه‌نامه تشکیل کمیته های تخصصی تحول ابلاغ شدبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اظهار کرد: نظر به سیاست‌های کلان دانشگاه مبنی بر ایجاد تحول در جهت ارتقای سطح کیفی به منظور ایجاد توسعه پایدار علمی و اقتصادی با بهره گیری از تمام منابع موجود در داخل و خارج از دانشگاه، شیوه نامه تشکیل کمیته‌های تخصصی تحول به معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه ابلاغ می‌شود.

او تأکید کرد: مقتضی است واحد‌ها و مراکز دانشگاهی با مشارکت حداکثری در تشکیل این کمیته‌ها زمینه ایجاد تحول در رشته‌های علوم، مهندسی و کشاورزی را به وجود آورند.

در شیوه‌نامه تشکیل کمیته‌های تخصصی تحول آمده است؛ دانشگاه آزاد یکی از بال‌های آموزش عالی کشور در سطح کلان و ملی از متولیان مؤثر در پیشبرد اهداف آموزش عالی است. توجه به استاندارد‌ها و تدوین قوانین و مقررات آموزشی و پژوهشی یکی از راهکار‌های اساسی در زمینه رشد و کارایی و تحول آموزش عالی است. در این همین راستا به منظور دستیابی به مرز‌های دانش و ایجاد هماهنگی در رشته‌های علوم، مهندسی و کشاورزی و استفاده از توان بخش‌های مختلف در تدوین آئین نامه‌های مورد نیاز، کمیته‌های تخصصی متشکل از مدیران، کارشناسان و استادان در معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی تشکیل می‌شود.

براساس بند‌های این شیوه نامه چشم انداز، ایجاد دانشگاهی در سطح تراز اول کشور و دانشگاه تراز مطرح در سطح بین المللی است.
پاسخ به سوالات دانشجویی را اینجا بخوانید
همچنین در این شیوه نامه به اهدافی از جمله ارتقاء جایگاه علمی دانشگاه در حوزه معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی، بهبود مستمر کیفیت و توسعه فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، برنامه ریزی بلند مدت جهت حل مسائل دانشگاه بر پایه شناخت نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهدید‌ها و ... اشاره شده است.

شیوه‌نامه تشکیل کمیته‌های تخصصی تحول آمده دانشگاه آزاد  شامل مواردی از جمله چشم انداز، اهداف، ارکان و وظایف شورای تحول و ارکان و وظایف کمیته‌های تخصصی، نحوه انتخاب و صدور احکام اعضا، نحوه تشکیل جلسات، رسمیت داشتن جلسات، صورتجلسات و ... است.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر