کد خبر: ۷۱۳۶۸۲۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
کد خبر : ۷۱۳۶۸۲۷

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۳۱۵ آموزشگاه با ۶۳۵ کلاس درس در این استان با صرف ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار بزودی به سامانه‌های حرارتی استاندارد مجهز خواهند شد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، احمد ناصری، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل امروز در جلسه هماهنگی مانور سراسری زلزله مدارس استان با اشاره به ارتقای کیفیت فضاهای آموزشی مدارس غیردولتی گفت: به مدارس غیردولتی استان تا مهر ۹۹ مهلت داده شده تا فضای آموزشی خود را با استانداردهای تعیین شده تطبیق دهند و در این راستا به هیچ مدرسه غیردولتی که استانداردهای لازم را نداشته باشد، مجوزی صادر نمی‌شود.

او همچنین با تاکید بر لزوم انتخاب مدارس عادی دولتی یا غیردولتی در اجرای نمادین مانور سراسری زلزله، اظهارداشت: در انتخاب مدارس، جنسیت، دوره تحصیلی و برخورداری یا عدم برخورداری از امکانات موجود در نظر گرفته شود.

ناصری گفت: برای اینکه اهداف ترسیم شده در اجرای مانور سراسری محقق شود، باید دانش‌آموزان در مدارس برای آگاهی از چگونگی مقابله با وقوع حوادث زلزله، بطور مستمر و مداوم آموزش داده شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه اجرای مانور زلزله در مدارس باید در فاصله زمانی معینی برگزار شود، تا لطمه ای به ساعات آموزشی وارد نشود، تصریح کرد: مشارکت مدیران مدارسی منتخب در اجرای برنامه ها و جلسات هماهنگی الزامی است.

ناصری در ادامه به ابعاد آموزشی مانور سراسری زلزله اشاره کرد و گفت: در آموزش ۲ اصل خروج و پناه‌گیری در اولویت است و برای تحقق اهداف ترسیم شده، خروجی کار مورد رصد قرار می‌گیرد.

او بر اجرای برنامه‌ها بویژه مانور سراسری زلزله با محوریت دانش‌آموزان تاکید کرد و افزود: تشکل‌های دانش‌آموزی ظرفیت خوبی برای آموزش دانش‌آموزان مدارس هستند که نباید از آنها غافل بود.

انتهای پیام/ع

برگزاری مانور سراسری زلزله در مدارس اردبیل

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر