کد خبر: ۷۱۳۷۰۴۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۵
کد خبر : ۷۱۳۷۰۴۸
وزیر دفاع در مراسم افتتاح مرکز آموزش بین المللی مین زدایی بشر دوستانه ایران:

امیر حاتمی چگونگی راه اندازی و نحوه فعالیت مرکز آموزش بین المللی مین زدایی جمهوری اسلامی را تشریح کرد.

آمادگی مرکز آموزش بین المللی مین زدایی در جهت کمک به استقرار صلح و امنیت جهانی/ در موضوع کشف و پاکسازی انواع مناطق آلوده به مواد منفجره صاحب تجربه هستیم

به گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر سرتیپ حاتمی افتتاح مرکز آموزش بین المللی مین زدایی در آستانه سالروز میلاد رسول اکرم حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را با برکت دانست و اظهار داشت: این مرکز حاصل تجربه ۸ سال جنگ تحمیلی و خون شهدای دوران دفاع مقدس و شهداء عرصه مین زدایی کشور در نهایت حاصل درد و رنج جانبازان سرافزاری است که در این راه متحمل جراحت‌های شدید شدند.

وزیر دفاع با بیان مخاطرات و آثار به جا مانده از اقدامات دشمن در جنگ تحمیلی افزود: مین ها، گلوله‌ها و مواد منفجره عمل نکرده از دوران جنگ تحمیلی و اقدامات تروریسی همواره یکی از موضوعات مهم کشور ما در مبارزه و مواجهه با دشمن و تروریسم محسوب می‌شده است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه از دوران جنگ تحمیلی حدود ۲۰ میلیون مین و گلوله عمل نکرده به جا مانده بود اظهار داشت: به حمدالله با فعالیت‌های شبانه روزی مرکز مین زدایی وزارت دفاع و تکیه بر دانش و ظرفیت‌های علمی و بومی این رقم بسیار کاهش یافته است و کشوری صاحب تجربه در موضوع کشف و پاکسازی انواع مناطق آلوده مین هستیم.

وزیر دفاع در تشریح و چگونگی راه اندازی مرکز آموزش بین المللی مین زدایی گفت: با تلاش و کار جهادی و انقلابی همکاران سخت کوش در مرکز مین زدایی وزارت دفاع، معاونت مهندسی دفاعی و پدافند غیر عامل و امور وبین الملل وزارت دفاع این مرکز با کمترین هزینه و با رویکرد کاملاً علمی و کاربردی آماده بهره برداری شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه مخاطرات ناشی از مین‌ها به مردم بی دفاع نیز آسیب می‌رساند گفت: تا کنون بیش از ۶ هزار نفر ازهموطنان ما به واسطه مین و گلوله‌های عمل نکرده مجروح و ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شهید شدند.

امیر سرتیپ حاتمی تصریح کرد: ما دومین کشور آلوده به مین در سطح دنیا محسوب می‌شدیم و امروز تمام تلاشمان را برای پاکسازی کامل مناطق آلوده به مین در کیان سرزمین اسلامی به کار بسته ایم.

وزیر دفاع با اشاره به کشور‌های همسایه جمهوری اسلامی ایران مانند افغانستان، عراق، آذربایجان و سوریه که به دلیل جنگ و درگیری‌های تروریستی با معضل مین و مواد منفجره روبرو هستند گفت: مرکز پیشرفته آموزش بین المللی مین زدایی بشر دوستانه جمهوری اسلامی که مطابق با استاندارد‌های بین المللی و با مطالعه دقیق مراکز آموزش مین زدایی سایر کشور‌ها تجهیز شده است، این آمادگی را دارد تا با پذیرش کشور‌های درگیر انواع مین و گلوله و مواد منفجره با دانش و تجربه خود در راستای آموزش مقابله با این تهدیدات و استقرار صلح و امنیت جهانی گام‌های اساسی بردارد.

وی در همین زمینه افزود: وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با تجهیز و راه اندازی این مرکز آموزش بین المللی می‌تواند کارکنان نیرو‌های مسلح را در این مرکز پذیرش کرده و بالاترین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برابر آخرین تهدیدات حوزه مین و مواد منفجره در اختیار دانش پژوهان قرار دهد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر