کد خبر: ۷۱۳۷۱۱۴
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۶
کد خبر : ۷۱۳۷۱۱۴
گروه : کرمان » کرمان

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف وامور خیریه استان کرمان از اجرای مرحله دوم طرح آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد از محل اجرای نیات وقف و خیران در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، حجت الاسلام رضا حدادی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان با اشاره به اجرای طرح آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد گفت: به مناسبت ۱۷ ربیع الاول؛ سالروز میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت مرحله دوم این طرح به همت سازمان اوقاف در سراسر کشور برگزار می‌شود.

او افزود. با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان نیازمند در قالب این طرح با جمع آوری مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال از محل درآمد موقوفات بلامانع طرح افق، متولیان موقوفات، و خیران مقدمات آزاد سازی ۱۰ نفر از مددجویان زندان استان با اجرای این حرکت خیرخواهانه انجام می‌شود.

حدادی تصریح کرد: با برگزاری مرحله اول این طرح همزمان با عید غدیر وسیله آزادی ۵ زندانی زندان مرکز کرمان و بافت فراهم شد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اوقاف استان یکی از اقدامات اجرایی این اداره در حوزه مشکلات اجتماعی را راه انداری دفاتر طرح افق در اماکن متبرکه عنوان کرد و گفت: تا کنون ۲۲ دفتر طرح افق در بقاع متبرکه استان راه اندازی شده که این مراکز در حوزه‌های فرهنگی، قرآنی و اجتماعی به مردم خدمات می‌دهند.

او افزود:آسیب شناسی، دستگیری، کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و حمایت از نیازمندانی که از هیچ پوشش حمایتی بهره‌مند نیستند، از جمله اهداف تأسیس مراکز طرح افق در اماکن متبرکه است.

 اجرای طرح آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد یک طرح ملی و همگانی توسط سازمان اوقاف در کشور است و تا کنون با اجرای آن بیش از ۳۰۰ زندانی جراید غیر عمد در کشور به همت نیات موقوفات، خیرین آزاد شده اند وسازمان اوقاف و امور خیریه به منظور مشارکت فعال خیران در این طرح همگانی شماره حساب زیر را اعلام کرده است: بانک: مسکن شماره کارت: ۸۰۰۱‏‏‏-۸۰۰۱‏‏‏-۲۳۱۳‏‏‏-۶۲۸۰ ‏‏- شماره حساب: ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷
شماره شبا: IR ۵۴۰۱۴۰۰۴۰۰۰۰۰۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ ‏‏- بنام: سازمان اوقاف و امور خیریه ‏‏- حمایت از آزادی زندانیان.

انتهای پیام/ی

کمک به آزادی زندانیان در کرمان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر