کد خبر: ۷۱۳۷۲۱۲
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۶
کد خبر : ۷۱۳۷۲۱۲
گروه : قزوین » قزوین

رئیس کانون ملی زنان بازرگان ایران در قزوین گفت: با تشکیل ۲۱ کانون مردمی در سراسر کشور بیش از سه هزار زن توانمند بازرگان در این تشکل‌ها فعال شده اند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، سیده فاطمه مقیمی در حاشیه سفر یک روزه به استان قزوین که به منظور بازدید از توانمندی‌های صنعتی و تولیدی منطقه انجام شد، گفت: در حال حاضر ۲۱ کانون زنان بازرگان سراسر کشور فعال است و بیش از سه هزار بانوی کارآفرین و بازرگان در آن عضو هستند و چشم انداز مطلوبی برای فعالیت این گروه مهیا شده است.

مقیمی افزود: از ۹ سال قبل کانون زنان بازرگان در کشور شکل گرفت و با این رویکرد زمینه شناسایی بانوان کارآفرین و توانمند و صدور کارت بازرگانی برای فعالان اقتصادی مهیا شد.

او اضافه کرد: در این کانون ضمن عضویت کسانی که کارت بازرگانی داشتند برای سایر زنان علاقمند هم فضای فعالیت مهیا شد تا بتوانیم نسبت به نظام‌مند کردن کار‌ها و دوری از پراکندگی اقدام کنیم.

رئیس کانون ملی زنان بازرگان ایران گفت: بانوانی که وارد کانون شده و کارت بازرگانی دریافت کرده اند پس از شناسایی ظرفیت آن‌ها در صادرات، واردات، ترانزیت نسبت به مشاوره تخصصی و هدایت اصولی در مسیر کار اقتصادی مطلوب گام برخواهیم داشت.

مقیمی افزود: در استان قزوین برخی واحد‌ها توسط بانوان مدیریت می‌شد و در برخی واحد‌ها هم فقط بانوان در خط تولید بودند که بیانگر ظرفیت خوب این گروه است که باید حمایت شود.

رئیس کانون ملی زنان بازرگان ایران تصریح کرد: ما یک تشکل غیر دولتی هستیم که از دولت انتظار کمک مالی نداریم، اما توقع داریم به جایگاه قانونی ما احترام بگذارد و به کارآفرینان زن اعتماد کنند که می‌توانند به اقتصاد و رونق تولید کشور کمک کنند.

مقیمی اظهارداشت: در کنار احترام به زنان سرپرست خانوار و مشاغل خانگی امیدواریم از توان بانوان بازرگان سراسر کشور بیشتر استفاده شود.

منبع : مهر 

انتهای پیام/ک

۳ هزار بانوی توانمند در کانون های زنان بازرگان فعالیت می کنند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر