کد خبر: ۷۱۳۷۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۱
کد خبر : ۷۱۳۷۳۸۴

سوئد به‌عنوان یکی از بهترین کشور‌های جهان در زمینه مرخصی زایمان رتبه‌بندی می‌شود؛ پس از تولد فرزند، هر دو والدین واجد شرایط مرخصی ۴۸۰روزه هستند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از دغدغه‌های مادرانی که به‌تازگی کودک خود را به دنیا آورده‌اند، نگهداری و مراقبت از کودک تازه متولدشده بعد از زایمان است؛ بسیاری از کشور‌ها برای راحتی مادران و پدران، مرخصی‌هایی را در نظر می‌گیرند تا آن‌ها به تربیت کودک خود بپردازند.

۴۸۰روز مرخصی زایمان برای والدین سوئدی

کشور سوئد یکی از کشور‌های اروپایی است که تمهیدات و تسهیلات ویژه‌ای را برای مادران و پدران شاغلی که صاحب فرزند می‌شوند، در نظر گرفته تا با استفاده از این تسهیلات، وظیفه خود را در قبال نوزاد خود به‌نحو احسن انجام دهند.

به گزارش "گاردین"، سوئد به‌طور مداوم به‌عنوان یکی از بهترین کشور‌های جهان در این زمینه رتبه‌بندی می‌شود که به پدران مرخصی می‌دهد؛ پس از تولد فرزند، هر دو والدین واجد شرایط مرخصی ۴۸۰ روزه هستند.

این مرخصی به‌همراه حقوق خواهد بود و هر دو با وجود مرخصی می‌توانند حقوقشان را دریافت کنند؛ مقدار حقوق دوره مرخصی زایمان ۸۰ درصد حقوق دریافتی شخص است.

سیاست‌های دولت سوئد باعث انعطاف‌پذیری در نحوه تصمیم‌گیری زوج‌ها برای استفاده از مزایای پس از زایمان می‌شود؛ در حالی که هر دو والدین حق داشتن مرخصی ۴۸۰ روزه را دارند، ۹۰ روز از این روز‌ها به‌عنوان حداقل برای هر والدین اختصاص داده می‌شود و روز‌های باقی‌مانده نیز می‌تواند به والدین دیگر منتقل شود.

دولت برای تشویق هرچه بیشتر پدران برای فاصله گرفتن موقت از کار و سپری کردن وقت بیشتر با نوزادان، طرح دیگری نیز تصویب کرده است که به زوج‌ها امکان می‌دهد از مزایای مالی تا حدود ۱۵۰۰ یورو استفاده کنند؛ برای استفاده از این قانون باید زمان مرخصی پدر و مادر نزدیک به یکدیگر باشد.

۴۸۰روز مرخصی زایمان برای والدین سوئدی

بسیاری از مادران و پدران شاغل سوئدی که به دریافت مرخصی مبادرت می‌ورزند، هیچ نگرانی نسبت به از دست دادن کار خود ندارند؛ آن‌ها با اطمینان از این مسئله، درخواست مرخصی می‌دهند و به امورات نوزاد و خانواده خود می‌پردازند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر