کد خبر: ۷۱۳۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
کد خبر : ۷۱۳۷۳۸۷

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان گفت: مشترکانی که محل زندگی خود را تغییر داده‌اند، با ارسال شناسه قبض اشتراک جدید می‌توانند قبض برق خود را با پیامک دریافت کنند.

چگونه قبض برق را در صورت تغییر آدرس دریافت کنیم؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، علیرضا علیزاده ، اظهار کرد: با حذف قبوض کاغذی میلیارد‌ها ریال در سال صرفه‌جویی خواهد شد و این سرمایه بزرگ می‌تواند در بخش‌های سازنده دیگری هزینه شود.

این مسئول ادامه داد: در این طرح ملی، علاوه بر صرفه‌جویی ارزی، حفظ منابع زیست‌محیطی نیز مورد توجه بوده و با اجرای کامل آن از قطع درختان پیشگیری می‌شود؛ از سوی دیگر تبدیل چوب به کاغذ فرآیندی شیمیایی نیز دارد که با حذف این چرخه و استفاده کمتر از کاغذ از آلودگی‌های ناشی از تولید کاغذ نیز پیشگیری می‌شود.

وی در رابطه با دریافت قبض الکترونیکی برق، افزود: مشترکان برق برای دریافت قبض برق الکترونیکی نیاز به اینترنت ندارد و مشترکانی که تاکنون اشتراک برق خود را در سامانه ثبت نکرده‌اند، می‌توانند با ارسال شماره شناسه قبض بر روی فیش‌های کاغذی پیشین که در اختیار دارند به شماره ۵۰۰۰۴۹۲۷ از این پس مبلغ کارکرد خود را به صورت پیامکی دریافت و اقدام به پرداخت کنند.
علیزاده تصریح کرد: مشترکانی که محل زندگی یا محل کار خود را تغییر داده‌اند نیز، با ارسال شناسه قبض اشتراک جدید خود می‌توانند به راحتی قبض برق خود را با پیامک دریافت کنند و این سامانه به‌گونه‌ای طراحی شده است که به صورت هوشمند شماره موبایل ارسال شده را جایگزین شماره پیشین خواهد کرد. مشترکان برق برای دریافت اطلاعات کامل کارکرد اشتراک برق می‌توانند شناسه قبص، ستاره (*) ۱ را به سامانه ۵۰۰۰۴۹۲۷ ارسال و صورت‌حساب کامل کارکرد برق خود را دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، یادآور شد: در این شرکت نزدیک به ۴۴۶ هزار مشترک اعم از شهری و روستایی وجود دارد که صد درصد جمعیت شهری و صد درصد جمعیت بالای ۱۰ خانوار روستایی از این انرژی برخوردارند.

منبع:ایسنا
انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر