کد خبر: ۷۱۳۷۶۹۰
گروه : البرز » کرج
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۸
کد خبر : ۷۱۳۷۶۹۰
گروه : البرز » کرج
رئیس کل دادگستری استان البرز خبر داد:

رئیس کل دادگستری البرز گفت: با تشکیل کارگروه کاهش پرونده‌های مسن در استان البرز و اقدامات انجام شده در ماه‌های اخیر، تعداد این پرونده‌ها کاهش قابل توجهی داشته است.

کاهش چشمگیر پرونده های مسن در استان البرز/ ایجاد دادگستری چهارباغبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از  البرز، نشست شورای معاونین دادگستری استان البرز با حضور دادستان مرکز استان و معاونان رئیس کل دادگستری استان البرز برگزار شد، در این نشست دکتر حسین فاضلی هریکندی با تبیین جایگاه قضاوت گفت: خداوند نعمت‌های متعددی را برای انسان قرار داده ولی برای هیچ یک منتی نگذاشته است تنها برای ولایت است که منت گذاشته و مشروعیت تمام امور و اقدامات مشروط بر ولایت است؛ قضاوت یکی از شئونات خاص ولایت است که به قضات اعطا شده و در محضر الهی در این خصوص مورد سوال قرار خواهیم گرفت.

او در ادامه با تقدیر از فعالیت کارکنان دادگستری که با وجود کمبودها بی وقفه تلاش می کنند افزود: امیدواریم با انعکاس شرایط استان به مسئولان ارشد قوه قضائیه، مقدمات جذب نیروهای قضایی و اداری فراهم شود تا با جذب کارکنان جدید بخشی از فشار کاری کاسته شود و بتوانیم خدمات قضایی بهتری را به مردم استان ارائه کنیم.

 رئیس کل دادگستری استان البرز در ادامه در خصوص ارتقاء دادگاه بخش چهارباغ به دادگستری گفت: پس از ارزیابی‌های انجام شده پیشنهاد ارتقای دادگاه بخش چهارباغ به دادگستری به قوه قضائیه ارائه شد و در نهایت از سوی ریاست محترم قوه قضائیه تصویب و جهت اجرا به دادگستری استان ابلاغ شد.

او با اشاره به اولویت دادگستری کل استان البرز برای ارائه خدمات قضایی در کلیه مناطق شهری افزود: در این زمینه مطالعات دقیقی انجام شده تا بتوانیم با توزیع متوازن خدمات در استان همه مردم را در کلیه مناطق از خدمات قضایی بهره مند کنیم.

حسین فاضلی در ادامه گفت: یکی از معضلات کلانشهر کرج نبود توازن در ارائه خدمات قضایی است که برای حل این مشکل ایجاد مجتمع قضایی در جنوب، شرق و غرب شهرستان کرج با هدف ارائه هرچه بهتر خدمات قضایی در دستور کار قرار دارد.

او افزود: در دیدار اخیری که از بخش آسارا به منظور آشنایی با مسائل و مشکلات آن انجام شد مسئولان بخش اعلام کردند که بسترها برای ایجاد واحد قضایی در این شهر مهیاست؛ دادگستری استان نیز بررسی خواهد کرد تا با توجه به شرایط، پیشنهاد ایجاد دادگاه بخش آسارا را برای تاسیس به قوه قضائیه ارائه دهد.

او در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اولویت‌های مهم دادگستری را کاهش پرونده‌های مسن عنوان کرد و گفت: با تشکیل کارگروه کاهش پرونده‌های مسن در استان و اقدامات انجام شده در ماه‌های اخیر، تعداد این پرونده‌ها کاهش قابل توجهی داشته ولی امیدواریم با ادامه این روند، تحولی بزرگ را تا پایان سال در زمینه پرونده‌های مسن استان البرز داشته باشیم.

عالی‌ترین مقام قضایی استان البرز با تبیین نتایج بازدیدهای سرزده خود و حضور در حوزه‌های قضایی استان و نشست با اقشار و گروه‌های مختلف افزود: بر اساس مشاهدات میدانی و اخذ نظرات به برآوردی مناسب از شرایط استان رسیده‌ایم که گزارش آن محضر رئیس محترم قوه قضائیه ارائه خواهد شد.

فاصلی بر لزوم پیگیری اجرای طرح تحول قوه قضائیه با همه شئونات آن در استان تاکید کرد و گفت: در استان البرز برنامه‌هایی ویژه تدارک دیده شده تا کلیه مواردی که در قوه قضائیه مصوب می‌شوند را با نگاه به مشکلات استان بومی‌سازی کرده و عملیاتی کنیم.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به اجرای طرح «هر مسجد یک حقوقدان» در مساجد استان گفت: این طرح یکی از برنامه‌های تحولی است که در روزهای آینده در استان البرز اجرایی خواهد شد و با اجرای آن که با همکاری کانون وکلا، کانون کارشناسان مرکز و کانون‌های مساجد استان اجرایی خواهد شد کارشناسان حقوقی با حضور در مساجد به ارائه مشاوره‌های حقوقی خواهند پرداخت.

انتهای پیام/ج.خ

دادگستری البرز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر