کد خبر: ۷۱۳۸۰۶۵
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
کد خبر : ۷۱۳۸۰۶۵
گروه : همدان » همدان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان خبر داد:

مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان گفت: بیش از ۵ هزار نشست کتابخوان ،با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.

نخستین نشست کتابخوان رونق تولید با همکاری اتاق بازرگانی استان همدانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان صبح چهارشنبه در نخستین نشست تخصصی کتابخوان رونق تولید که در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد، گفت: به همین منظور شعار سال مبنی بر رونق تولید که ازسوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده نخستین نشست تخصصی کتابخوان با همین موضوع و با همکاری اتاق بازرگانی و انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران تدارک دیده شد.

او با اشاره به اینکه برای پیشرفت و ترقی نیاز به مطالعه و استفاده از تجربه دیگران است، افزود: نشست کتابخوان برای معرفی کتاب بین ۵ تا ۱۰ دقیقه است که از سال ۹۴ آغاز شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه نشست کتابخوان در موضوعات مختلف برگزار می‌ شود، ادامه داد: تا کنون بیش از ۵ هزار نشست کتابخوان در قالب کتابخانه‌ ای، مدرسه‌ ای و با حضور اقشار مختلف جامعه برگزار شده است.

زارعی با اشاره به اینکه نخستین نشست کتابخوان در حوزه اقتصادی با موضوع رونق تولید را امروز شاهد هستیم ادامه داد: امروز برای کتابخانه‌های عمومی، رویکردهای اجتماعی و اقتصادی نیز تعریف شده است.

او افزود: به همین منظور انجمن علمی ارتقا کتابخانه‌های عمومی ایران، در فروردین سال آینده همایشی با عنوان رویکردهای اجتماعی کتابخانه‌های عمومی در اهواز برگزار می‌کند که یکی از محورهای آن حوزه اقتصادی کتابخانه‌ها است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به اینکه در محور اقتصادی مسأله تولید، اشتغال، کارآفرینی و رونق کسب و کاردر نظر گرفته می‌ شود، گفت: در بسیاری از مناطق، کتابخانه‌های عمومی تنها مرکز فرهنگی است که به مردم خدمات ارائه می‌دهد.

زارعی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی می ‌تواند منابع لازم برای اقتصاد محلی و کسب‌وکارها را ارائه دهد، اضافه کرد: به دنبال این هستیم با استفاده از تجربیات کشورهای دیگر و سایر نقاط ایران، این کارکرد کتابخانه‌های عمومی را به منصه ظهور برسانیم.

اوبا اشاره به اینکه امیدوارم این نشست منجر به اتفاق‌های بسیار مطلوبی شود، ادامه داد: کتابخانه‌های عمومی در مجموع به دنبال تقویت و استحکام بخشی به رفتارهای مطالعاتی افراد جامعه هستند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه افرادی که در حوزه کسب و کار وارد می‌شوند باید از مطالعات لازم نیز بهره‌مند شوند، افزود: مدیریت کسب و کاری که در کنار آن مطالعه و کسب دانش باشد، به رشد و پیشرفت خواهد انجامید.

زارعی با بیان اینکه افراد موفق در کتابخانه‌های عمومی می‌توانند تجربیات خود را با افراد جامعه به اشتراک بگذارند، افزود: امیدواریم تولید در استان همدان به خوبی رونق گرفته و منجر به ایجاد اشتغال هر چه بیشتر در پایتخت تاریخ و تمدن شود.

در این مراسم تفاهنامه همکاری بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با موضوع بهره گیری متقابل از ظرفیت‌های موجود بین طرفین برای ارتقاء، اشاعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی منعقد شد.

انتهای پیام/ب

 تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی و کتابخانه‌های عمومی منعقد شد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر