کد خبر: ۷۱۳۸۱۵۴
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
کد خبر : ۷۱۳۸۱۵۴
گروه : همدان » همدان
در نشست استاندار همدان با وزیر گردشگری؛

استاندار همدان از بررسی راهکار‌های سریع شدن مراحل ثبت جهانی تپه جهانی هگمتانه در نشستی با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

پیگیری‌های ثبت جهانی تپه هگمتانه سرعت گرفتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان ازبررسی راهکار‌های سریع شدن مراحل ثبت جهانی تپه جهانی هگمتانه در نشستی با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد و گفت: هم اکنون برداشتن موانع پیش رو برای به ثبت جهانی رسیدن هگمتانه در همدان در ردیف برنامه‌های مهم استان قرار دارد.

او در تشریح نتایج این نشست اظهار داشت: با دستور وزیر گردشگری قرار شد در اسرع وقت با رفع مشکلاتی که در ثبت جهانی تپه هگمتانه وجود دارد، این تپه در دستور کار ثبت جهانی در وزارت میراث فرهنگی قرار گیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه رایزنی‌های لازم با وزیر در خصوص اهمیت جهانی شدن مبل و منبت ملایر مورد بررسی قرار گرفت بیان کرد: به دنبال این هستیم بدون کمترین اتلاف زمانی ثبت جهانی مبل منبت ملایر را تا پایان امسال به نتیجه برسانیم.

شاهرخی ادامه داد: اتفاق ثبت جهانی مبل و منبت ملایر کمک خواهد کرد که در‌های بازار‌های جهانی به روی این شهر باز شود تا بتوان از این مسیر محصولات استان را در عرصه بازار‌های تجاری با برند منبت جهانی کرد.

اواظهار داشت: مسیر اتوبان تهران (ساوه) ـ همدان نیز در این جلسه طرح و مطالعه برای تعریف پروژه گردشگری بودن این مسیر مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد سرمایه‌گذاری برای مطالعه و اجرای این پروژه گردشگری انجام پذیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه برگزاری جشنواره ملی سیر در نیمه پایانی خردادماه ۹۹ در برنامه‌های ملی گردشگری استان همدان قرار گرفت، اضافه کرد: ثبت جغرافیایی سیر همدان با توجه به ویژگی‌های برجسته این محصول و همچنین رتبه اول در کشور و دنیا از موارد مطرح شده این نشست بود.

شاهرخی تاکید کرد: در این نشست اهمیت برقراری تور‌های گردشگری برای گردشگران خارجی با توجه به ظرفیت فرودگاه همدان مطرح و راهکار‌های کارشناسانه مورد بررسی قرار گرفت.

او در ادامه بیان کرد: تاسیسات گردشگری و پایانه هوایی حمل و نقل استان این ظرفیت لازم را دارد تا با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و با ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.

استاندارهمدان گفت: در رایزنی با وزیر موارد لازم برای برگزاری جشن ملی شدن منبت گلریز تویسرکان مطرح شد.
انتهای پیام/ج


پیگیری‌های ثبت جهانی تپه هگمتانه سرعت گرفت

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر