کد خبر: ۷۱۳۸۴۷۰
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
کد خبر : ۷۱۳۸۴۷۰
گروه : سیاسی » دولت
در جلسه هیأت وزیران انجام شد؛

در جلسه هیات دولت مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان به وزارت نیرو تخصیص یابد.

موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان/ تخصیص اعتبار برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در شعب اخذ رأیبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هیأت دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور برگزار شد؛ در این جلسه مقرر شد مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان به وزارت نیرو تخصیص یابد.

«تصویب لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقلیه چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی ها»، «دایر نمودن فرمانداری ویژه در شهرستان داراب واقع در استان فارس»، «تخصیص اعتبار برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در شعب اخذ رأی» و «اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس» از دیگر تصمیمات هیأت وزیران در این جلسه بود.


بیشتر بخوانید: به فوریت برای اسکان زلزله زده‌ها به صورت استیجاری عمل شود/ دوران وحدت و ایستادگی در برابر آمریکاست


موافقت دولت با اختصاص اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان

تصمیم هیأت وزیران مبنی بر اختصاص مبلغ یک هزار میلیارد ریال اعتبار برای آبگیری سد نرماب گلستان به وزارت نیرو با توجه به نقش مؤثر سد نرماب گلستان در کاهش اثرات مخرب سیل حوزه گرگانرود و جلوگیری از وقوع خسارات احتمالی در پایین دست این سد و هم‌چنین جابجایی روستای جنگل ده بالا و استملاک اراضی به لحاظ نقش این اقدام در پیشگیری از سیل‌های آتی و حوادث غیرمترقبه اتخاذ شد.

تصویب لایحه موافقت‌نامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقلیه چرخدار

دولت هم‌چنین، به منظور یکپارچه سازی مقررات ناظر بر تولید و تردد وسایل نقلیه با هدف کاهش خطرات ناشی از احتمال سوانح رانندگی و آلودگی‌های زیست محیطی، «لایحه موافقتنامه تطبیق شرایط یکپارچه معاینه فنی ادواری وسایل نقلیه چرخدار و شناسایی متقابل این بازرسی ها» را به تصویب رساند.

به موجب این موافقت‌نامه، طرف­‌های متعاهد باید مقرراتی برای معاینات فنی ادواری وسایل نقلیه چرخدار ثبت شده یا بکار گرفته شده در قلمرو خود ایجاد کرده و متقابلاً باید بازرسی‌هایی را که طبق آن مقررات انجام شده‌اند، به رسمیت بشناسند.

تصویب ایجاد فرمانداری ویژه در شهرستان داراب

هیأت وزیران در ادامه جلسه، با دایر نمودن فرمانداری ویژه در شهرستان داراب واقع در استان فارس موافقت کرد.

تخصیص اعتبار برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در شعب اخذ رأی

با تصویب دولت، اعتبار مورد نیاز برای تأمین تجهیزات الکترونیکی احراز هویت در تمامی شعب اخذ رأی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از محل اعتبارات مصوب قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور اختصاص یافت.

اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیأت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را برای پیگیری طرح‌های مذکور تعیین کرد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر