کد خبر: ۷۱۳۸۵۳۱
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
کد خبر : ۷۱۳۸۵۳۱

حذف لفظ شهید از تابلوهای معابر شهر خرمشهر واکنش تعداد زیادی از خانواده‌های معزز و مکرم شهدا، جانبازان و رزمندگان را بدنبال داشت.

حذف لفظ شهید این بار از تابلوهای معابر شهر خرمشهربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، از روز گذشته تعداد زیادی از خانواده‌های معزز و مکرم شهدا، جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و اقشار مختلف مردم نسبت به حذف لفظ شهید از تابلوهای معابر شهر خرمشهر واکنش نشان دادند.

همچنین در فضای مجازی تصاویری منتشر و به اشتراک گذاشته شد که به نظر می‌رسید لفظ شهید از تابلوهای معابر حذف شده است.

حذف عامدانه‌ عبارت «شهید» از تابلوهای شهری کذب است

عزیز ساعدی سرپرست شهرداری خرمشهر در رابطه با این موضوع اظهار کرد: مطالب منتشر شده در فضای مجازی شهرستان مبنی بر حذف عامدانه‌ عبارت «شهید» از تابلوهای شهری کذب است.

او عنوان کرد: مسئله‌ حذف عبارت «شهید» به هیچ وجه از سوی شهرداری خرمشهر انجام نشده است و علت اصلی وقوع آنچه در تصاویر دیده‌ می‌شود این است که برخی عبارات در تابلو‌های موجود در تصاویر منتشر شده بر اثر گذشت زمان کمرنگ یا پاک شده‌اند.

سرپرست شهرداری خرمشهر گفت: اخیراً هیچگونه تعویض تابلویی نداشته‌ایم که با توجه به این مسئله، کمرنگ یا پاک شدن برخی عبارات یک امر اجتناب ناپذیر و غیرقابل جلوگیری‌ است.

ساعدی افزود: پس از پیگیری‌های مردم خرمشهر ترمیم و یا تعویض تعدادی از تابلوهای سطح شهر که برخی عبارات در آن کمرنگ شده است را در دستور کار قرار دادیم.

شاید افراد مغرضی در شهر به دنبال حذف عبارت شهید هستند

موسی مطور جزیره نیز اظهار کرد: قطعا در شهرداری خرمشهر کسی جرئت این اقدام را ندارد و در صورت واقعیت داشتن، شدیدا برخورد خواهیم کرد.

او عنوان کرد: افراد انقلابی شهر هر کجا که مشاهده کردند که کسی یا نهادی به دنبال حذف عبارت شهید یا نام شهدا است، به بنده و مسؤولان مربوطه خبر دهند.

رئیس شورای شهر خرمشهر گفت: شاید افراد مغرضی در شهرستان وجود دارند که چنین اقداماتی را انجام می‌دهند، باید با خاطیان در این امر در هر مقام و لباسی باشند، برخورد شدید انجام گیرد.

 پیش از این در چندین استان و شهرستان‌های سطح کشور عبارت شهید به صورت عامدانه از تابلوهای شهری حذف شده بود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر