کد خبر: ۷۱۳۸۵۸۲
گروه : زنجان » زنجان
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵
کد خبر : ۷۱۳۸۵۸۲
گروه : زنجان » زنجان
رییس پلیس فتا استان زنجان :

رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری شخصی که با ترفند فروش کود کشاورزی اقدام به کلاهبرداری می کرد خبر داد.

کلاهبرداری با ترفند فروش کود کشاورزیبه گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان، محمدعلی آدینه لو رئیس پلیس فتا زنجان گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر کلاهبرداری از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، ضمن تشکیل پرونده، موضوع تا کشف و شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.
 
شاکی مدعی شد که از طریق آگهی درج شده در یکی از سایت‌های تبلیغاتی اقدام به خرید کود کشاورزی کرده و پس از واریز پول به حساب فروشنده، متهم گوشی خود را خاموش نموده و پاسخگوی تماس‌های او نشده است.

آدینه لو ادامه داد: پس از اخذ اظهارات شاکی، با اقدامات فنی و شگرد خاص پلیسی متهم به هویت معلوم شناسایی و پس از هماهنگی قضایی، نسبت به جلب او اقدام و کلیه ادله‌های دیجیتالی متهم توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت شد.
 
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: متهم پرونده در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد، ولی پس از مواجهه با مدارک و ادله موجود به بزه ارتکابی معترف و بیان داشت از طریق یکی از سایت‌های تبلیغاتی، با درج آگهی دروغین با ترفند فروش کود کشاورزی، پس از جلب اعتماد مشتریان مبالغی را تحت عنوان بیعانه از آن‌ها دریافت میکردم و پس از اخذ مبلغ فوق، تلفن همراه خود را خاموش می نمودم.
 
سرهنگ آدینه لو در ادامه گفت: این متهم با اجاره کارت‌های بانکی افراد دیگر و معرفی آن‌ها به قربانیان اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌نمود و بلافاصله با وجوه اخذ شده اقدام به خرید ارز و طلا می‌نمود تا هیچ ردپایی از خود باقی نگذارد.

او با بیان اینکه سایت‌های خرید و فروش محل کلاهبرداری افراد سود جو شده است گفت: شهروندان قبل از واریز هرگونه وجه و یا بیعانه حتما کالا را رویت نمایند و مطمئن شوند که کالای خریداری شده وجود دارد و برای آن‌ها ارسال خواهد شد.
 
رئیس پلیس فتا زنجان در پایان تاکید کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه مورد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.
 
انتهای پیام/ن
 

هشدار پلیس فتا به کاربران فضای مجازی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر