کد خبر: ۷۱۳۹۰۱۸
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۶
کد خبر : ۷۱۳۹۰۱۸

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: امروز بیش از هر روز دیگری در استان خوزستان و کشور عزیزمان در منطقه خاورمیانه و جهان اسلام نیاز به اتحاد و همدلی داریم.

کیامرث حاجی زاده، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: یکی از فروع دین که بر آن تاکید فراوانی شده امر به معروف و نهی از منکر است، اشاعه شعائر اسلامی، برگزاری مناسبت‌ها و گرامی داشت آن‌ها یکی از جلوه‌های امر به معروف است.

او افزود: در نظام مردم سالار دینی جمهوری اسلامی که برگرفته از تعالیم و احکام شریعت اسلام است بر امر به معروف تاکیدات زیادی شده است و در تقویم کشور مناسبت‌های مختلفی داریم و نظام جمهوری اسلامی همواره شاهد رشادت‌ها و ایثار مردان و زنان این مرز و بوم بوده و هست.

حاجی زاده بیان داشت: ۸ سال دفاع مقدس، تحریم‌های ظالمانه ۴۰ ساله علیه ایران اسلامی و دفاع از حریم اهل بیت، حمله‌های کور تروریستی و... موجب شده تقویم و روزشمار جمهوری اسلامی انباشته از مناسبت‌های مختلفی باشد که پاسداشت و گرامیداشت هر کدام از آن‌ها برای ما یک خاطره است.

 سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان تصریح کرد: وظیفه و تکلیفی که بر دوش نسل حاضر نهاده شده این است که مسائل امروز را به عنوان تجربه و عبرت به نسل آینده منتقل کند.

نبی اکرم(ص) متعلق به همه جهان است

این مقام مسئول گفت: خداوند رسول اکرم (ص) را برای همه نژادها، نسل‌ها و دوره‌های مختلف تا برپایی قیامت قرار داده است و نبی اکرم (ص) تنها متعلق به یک نژاد خاص نیست، ایشان به عنوان خاتم پیغمبران برای همه نسل ها، قوم‌ها است، نبی اکرم متعلق به یک قوم نیست بلکه متعلق یه جهان بشریت است.

او اظهار داشت: رهروان نبی اکرم (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت علاوه بر تاسی و تبعیت از امانت نخست پیامبر(ص) یعنی قرآن کریم، تبعیت از اهل بیت را نیز سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و این اولویت آن‌ها است.

حاجی زاده ادامه داد: در هفته وحدت همه مسلمانان باید حول محور اسلام و رسالت نبی اکرم (ص) جمع شوند و از اختلافات و تفرقه افکنی‌هایی که جهان اسلام، کشور و استان را تهدید می‌کند پرهیز کرد تا در دام شیاطین و دشمنان دین نیفتیم، چراکه این دشمنان از همان آغاز رسالت نبی اکرم (ص) و اشاعه دین اسلام به دنبال تفرقه و نفاق میان امت اسلامی بودند، ولی با هوشیاری علمای اسلام، امام راحل عظیم شأن، و اکنون با حضور کشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی مقام معظم رهبری و مرجعیت بزرگ ایران و دیگر کشور‌های اسلامی توانستند نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان خوزستان گفت: ضرورت دارد در این برهه زمانی بر مسایل وحدت آفرین دامن بزنیم و از مسایل تفرقه آفرین دوری بجوییم، چراکه خواست دشمنان دین و مرز بوم ایران اسلامی ایجاد تفرقه میان مردم و مسلمانان است و دشمنان اسلام و ایران باید بدانند که در طول تاریخ و در ۴۰ ساله نظام مقدس ایران اسلامی از هیچ توطئه‌ای دریغ نکردند، اما مثل همیشه خداوند با ما یار بود و ومَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرین اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر