کد خبر: ۷۱۳۹۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
کد خبر : ۷۱۳۹۰۷۲
وزیر اقتصاد تاکید کرد:

دژپسند گفت: راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه‌ای، الکترونیکی کردن فرآیند‌ها و اقتصاد هوشمند است.

شفافیت و ایجاد اتاق شیشه‌ای، تنها راه مبارزه اصولی با فسادبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جلسه هم اندیشی اعضای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان‌های تابعه تاکید کرد: تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه‌ای، الکترونیکی کردن فرآیند‌ها و شکل گیری اقتصاد هوشمند است.

وی در این جلسه که با حضور رییس سازمان بازرسی کل کشور، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور، رییس دیوان محاسبات کشور، معاونان وزیر، روسای سازمان‌های تابعه، مدیران عامل بانک ها، بیمه‌ها و .. برگزار شد، با بیان اینکه "ادراک" فساد در کشور از خود آن بیشتر است، گفت: در یک تحقیق صورت گرفته، حدود ۹۰ درصد پاسخگویان، میزان فساد در کشور را بالا ذکر کرده، اما تنها ۱۳ درصد آن‌ها توانسته بودند به مصادیق عینی در این ارتباط اشاره کنند.

وی افزود: این بیانگر آن است که ادراک فساد بسیار بیشتر از سطح واقعی آن است.

دژپسند با بیان اینکه فساد، ریشه‌ها را می‌سوزاند اظهار داشت: اگر فساد به درستی سرکوب نشود تبدیل به یک رویه می‌شود.

وی تصریح کرد: تنها راه مبارزه اصولی با فساد، شفافیت و ایجاد اتاق شیشه‌ای، الکترونیکی کردن فرآیند‌ها و شکل گیری اقتصاد هوشمند است.

دژپسند گفت: اگر اتاق شیشه‌ای شکل بگیرد، فضا به شکلی شفاف می‌شود که فساد، خودبخود بر ملا می‌شود.


بیشتر بخوانید: زخم کهنه‌ای با نام فرارمالیاتی بر بدنه اقتصاد کشور/ معافیت‌های پنهان مالیاتی چه زمانی آشکار می‌شود؟


وزیر اقتصاد گفت: تا زمان تحقق کامل الکترونیکی کردن فرایند‌ها و اقتصاد هوشمند، حتی یک لحظه نباید در شناسایی فساد و مقابله با بروز علل خارجی آن درنگ کرد.

وی با بیان اینکه در زمینه مبارزه با فساد، رافت و عطوفت، بی معنا می‌شود، تاکید کرد: گلوگاه‌های فساد باید شناسایی و فاسدین به نحوی مجازات شوند که عبرت سایرین باشند.

وزیر اقتصاد در عین حال خاطر نشان کرد: همچنان که کندی در این امر مهم جایز نیست نباید دچار تندروی شده و خدای ناکرده با آبروی افراد به ناحق بازی کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر