کد خبر: ۷۱۳۹۰۷۳
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
کد خبر : ۷۱۳۹۰۷۳
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور:

با ۷ تا ۸ درصد درآمد مالیاتی نمی‌توان مملکت‌داری کرد/ 40 درصد از اقتصادمان معاف از مالیات است و بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریمامیدعلی پارسا گفت: در کشور تنها ۷ تا ۸ درصد درآمد مالیاتی داریم که با این ارقام نمی‌توان مملکت‌داری کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، امیدعلی پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، در کارگروه امور مالیاتی و شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان، گفت: دولت‌ها وقتی از لحاظ مالی کم می‌آورند از هزینه‌های جاری کم می‌کنند.

او افزود: بدترین نوع مالیات، تورم است، زیرا بیشترین فشار تورم به قشر ضعیف جامعه است و فقیر را فقیرتر و غنی را غنی‌تر می‌کند.

پارسا تصریح کرد: مالیات عادلانه اساس مملکت‌داری است، زیرا مالیات عادلانه مالیاتی است که متناسب با درآمد، سود و مصرف جامعه است.

رئیس سازمان امورمالیاتی کشور خاطرنشان کرد: کل درآمد مالیاتی کشور در ماه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است در حالی که حقوق و مزایای ماهانه بازنشستگان و کارمندان دولت بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است.

او تصریح کرد: در کشور تنها ۷ تا ۸ درصد درآمد مالیاتی داریم که با این ارقام نمی‌توان مملکت‌داری کرد و این در حالی است که این رقم در کشور‌های پیشرفته ۳۰ درصد و کشور‌های درحال توسعه حدود ۱۵ درصد است.

پارسا ادامه داد: حدود ۴۰ درصد از اقتصاد ما از مالیات معاف است.

او به مشکلات اصلی مالیاتی در کشور اشاره و تصریح کرد: فرار مالیاتی و فساد از مهم‌ترین مشکلات کشور است که خط قرمز ما نیز محسوب می‌شود و روسای سه قوه نیز بر این موضع تاکید دارند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر در کشور بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی داریم.

او افزود: حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان جریمه مالیاتی که اصل مالیات آن هفت هزار و پانصد میلیارد تومان بوده است در مهرماه سال جاری بخشیده شد.

او با بیان اینکه حمایت از تولیدکننده و فعال واقعی اقتصادی وظیفه ماست، اظهار داشت: از ماه آینده به بحث مالیات پزشکان ورود میدانی می‌کنیم و با پزشکان خاطی نیز برخورد خواهد شد.

پارسا گفت: در حال حاضر حدود ۵۵ درصد از درآمد‌های مالیاتی کشور در تهران به دست می‌آید.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سهم استان کردستان از جمعیت کشور ۲ درصد است و حدود ۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است سهم درآمد مالیاتی استان حدود نیم درصد است.

او افزود: کل درآمد مالیاتی کشور بسیار پایین است و اینکه هزینه‌هایی که در استان‌ها می‌شود باید با درآمد آن استان متناسب باشد.

پارسا تصریح کرد: از این به بعد بر تراکنش‌های بانکی نیز دسترسی خواهیم داشت.

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: اگر مالیات حقه در کشور پرداخت شود دیگر مشکلی در کشور وجود نخواهد داشت.

او افزود: در حال حاضر ۴۰ درصد پزشکان دستگاه کارتخوان را نصب کرده‌اند و مابقی نیز در صف نصب دستگاه کارتخوان هستند.

پارسا خاطرنشان کرد: نصب دستگاه کارتخوان برای ۵۰ صنف اجباری شده است و این تکلیفی قانونی برای همه اصناف است که باید انجام شود.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در پایان تصریح کرد: اساس سازمان نظام مالیاتی بر آن است که همه داده‌ها و تراکنش‌های مشاورین املاک و مسکن در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد.

انتهای پیام/

آمار مالیات در کشور

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر