کد خبر: ۷۱۳۹۵۴۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
کد خبر : ۷۱۳۹۵۴۳
گروه : فارس » شیراز
نایب رئیس هئیت مدیره صندوق بازنشستگی کشور:

۵۰ خانه امید در سطح کشور ساخته شده است/کلنگ زنی هفتمین خانه امید استان فارس در فسا

نایب رئیس هئیت مدیره صندوق بازنشستگی کشور گفت: در حال حاضر در سطح کشور ۵۰ خانه امید ساخته شده و به بهره برداری رسیده و ۱۰ واحد دیگر هم در حال ساخت است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، آیین کلنگ زنی خانه امید شهر فسا با حضور نایب رئیس هئیت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری و جمعی از مسئولین استانی در فسا برگزار شد.

انتشاری نایب رئیس هئیت مدیره صندوق بازنشستگی کشور، هدف از ساخت و راه‌اندازی خانه‌های امید را غنی‌سازی اوقات فراغت و ارائه خدمات رفاهی، تفریحی، درمانی و خدماتی بیشتر به بازنشستگان در کشور و شهرستان فسا برشمرد و اظهار کرد: برای ساخت این مجتمع، با همکاری ‏شهرداری و شورای اسلامی فسا زمینی با وسعت ۷۰۰ متر مربع در فضای سبز و در نزدیکی به پارک، مکان یابی و در اختیار صندوق ‏بازنشستگی کشوری قرار گرفته است.

او افزود: این مجتمع دارای کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، سالن اجتماعات و بخش ادارای است که ۵۵۰ مترمربع زیر بنا دارد و برای ساخت آن بیش از یک و نیم میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و قرار است در مدت ۲ سال ساخته و به بهره برداری برسد.

انتشاری  ادامه داد: در حال حاضر در سطح کشور ۵۰ خانه امید ساخته شده و به بهره برداری رسیده و ۱۰ واحد دیگر هم در حال ساخت است.

جمالی نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد: در حال حاضر در شهرستان فسا بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ نفر بازنشسته وجود دارد که این افراد هیچ گونه مکانی برای گذراندان اوقات فراغت و یا مکانی برای تفریح در سطح شهرستان فسا ندارند.

او افزود: با توجه به اینکه بیش از ۳ هزار متر مربع زمین از سوی شهرداری و شورای اسلامی فسا برای ساخت مجتمع گردشگری برای بازنشستگان اختصاص داده شده است، افزود: تلاش می کنیم تا با تامین اعتبار ساخت این مجتمع گردشگری را در دستور کار قرار دهیم تا به دور از مشغله‌های کاری و ذهنی ساعت‌های شاد و با نشاطی را برای بازنشستگان شهرستان فسا فراهم کنیم.

مدیرکل کانون بارنشستگان استان فارس هم با بیان اینکه در استان فارس بیش از ۹۸ هزار نفر بازنشسته وجود دارد، گفت: برای این تعداد افراد بازنشسته تاکنون ۵ خانه امید ساخته شده است.

صالحی افزود: از این تعداد فقط سه واحد فعال در سطح استان فعال است و یک واحد دیگر هم در شهر لارستان در حال ساخت است.

انتهای پیام/چ

صحبت های نایب رئیس هئیت مدیره صندوق بازنشستگی کشور در فارس

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر