کد خبر: ۷۱۳۹۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
کد خبر : ۷۱۳۹۵۸۹
رئیس سازمان سینمایی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران:

انتظامی گفت: سینمای ایران منحصر به فرد است و فیلم‌های کوتاه ما در عرصه داخلی و خارجی جایگاه خوبی دارند.

کیفیت فیلم‌های کوتاه ما به استاندارد‌های جهانی رسیده استبه گزارش حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در بازدید از این جشنواره گفت: سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشور‌های مختلف در بخش بین‌الملل این جشنواره باشیم.

وی افزود: این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با شکوه بسیار در حال برگزاری است. آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره رشد قابل توجهی داشته و کیفیت فیلم‌ها به استاندارد‌های جهانی رسیده است. سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشور‌های مختلف در بخش بین‎الملل این جشنواره باشیم. از مسئولان این جشنواره بابت ایجاد فضای حرفه‌ای برای حضور فیلم‌سازان معروف جهان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز طی جلسه‌ای که با مدیران دفاتر استان‌های انجمن سینمای جوانان ایران داشته‌ایم به یک هم‌فکری رسیده‌ایم که چگونه می‌شود از جوانان علاقه‌مند در این عرصه حمایت کرد و در ادامه بودجه‌هایی را برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به پرسشی درباره راه‌اندازی سینمای اختصاصی برای اکران فیلم کوتاه گفت: ما گروه سینمایی "هنر و تجربه" را داریم که به صورت فصلی فیلم‌های کوتاه را اکران می‌کند. لازم است روی این نکته تاکید کنم که در هیچ جای دنیا هدف نهایی از ساخت فیلم کوتاه اکران عمومی در سینما‌های بزرگ نیست. بلکه در حقیقت فضایی که در اختیار این نوع فیلم‌هاست، پخش از طریق شبکه‌های تلویزیونی و صفحات مجازی است.

وی در پایان درباره بودجه جشنواره فیلم کوتاه تهران توضیح داد: اعتبارات جشنواره امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و بخشی از این هزینه‌ها را باید از طریق جذب سرمایه خارج از اعتبارات مصوب تأمین کنیم.»

سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۴ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت در حال برگزاری است.

انتهای پیام/ 

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر