کد خبر: ۷۱۳۹۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
کد خبر : ۷۱۳۹۷۸۷
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛
ترکی، گفت: متاسفانه سال ۹۶، حدود ۱۳۴ نفر به صورت غیر قانونی از رشته‌های دیگر به پزشکی منتقل شده‌اند.
لزوم بازگشت داوطلبان متخلف به رشته‌های قبولی در کنکور/ سال ۹۶ بیش از ۱۰۰ نفر غیرقانونی وارد پزشکی شده‌انداکبر ترکی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: کمیسیون بهداشت به طور جدی پیگیر فروش صندلی‌های پزشکی و انتقال رشته از دامپزشکی به پزشکی است و در همین راستا کمیته‌ای برای تعیین شدن آن به طور دقیق تشکیل می‌شود.
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: آن‌هایی که در سال ۹۷ به طور غیر قانونی وارد رشته پزشکی شده‌اند به هیچ عنوان نباید ادامه تحصیل بدهند و داوطلبانی که در رشته‌ای خاص در کنکور همان سال قبول شده اند می‌توانند در همان رشته قبولی ادامه تحصیل دهند.
 
ترکی تاکید کرد: افرادی که در سال ۹۷ اصلا در کنکور شرکت نکرده و امتحان نداده‌اند هیچ حقی ندارند.
 
او بیان کرد: در سال ۹۵ تعداد اندکی از افراد به صورت غیر قانونی به تخلف در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شده اند، اما در سال ۹۶ حدود ۱۳۴ نفر اقدام به انجام این کار غیر قانونی کرده و در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شده‌اند. این افراد باید بر اساس قانون به رشته‌های قبلی خود یعنی دامپزشکی و سایر رشته‌ها برگردند و در همین رشته‌های قبولی مشغول به تحصیل شوند.
 
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: اگر برای ادامه تحصیل افرادی که به صورت غیر قانونی در رشته پزشکی مشغول به تحصیل شده‌اند به رشته قبولیشان برگردند مشکلاتی مانند نظام وظیفه گریبان‌گیر آن‌ها می‌شود که یک کارگروه جهت بررسی و رفع اینگونه مسائل تشکیل شده است.
 
ترکی افزود: این مسئله بدین معنی نیست که از افرادی که کار غیر قانونی و تخلف انجام داده حمایت شود و تاکید من بر این است که افرادی که به صورت غیر قانونی بر روی صندلی پزشکی نشسته باشد به رشته قبولی خود در کنکور برگردند و تنها مجاز به ادامه تحصیل در همان رشته هستند.

بیشتر بخوانید: آخرین آمار ابتلای ایرانیان به تب کریمه کنگو
او افزود: اطلاعاتی که توسط مرکز پژوهش‌ها اعلام شده کم است، کارگروه به دلیل بررسی دقیق‌تر مسائل تشکیل شده و هدف از آن دادن امتیاز و حمایت از این داوطلبان نیست.
 
انتهای پیام/

آخرین جزئیات انتقال دانشجویان از دامپزشکی به پزشکی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر