کد خبر: ۷۱۳۹۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
کد خبر : ۷۱۳۹۸۵۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه:

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: با رصد فعالیت متقاضیان در انتخابات، روز شنبه (۲۵ آبان ماه) ستاد انتخابات استان به‌طور رسمی آغاز بکار خواهدکرد.

فعالیت متقاضیان در انتخابات در حال رصد استبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار روز پنجشنبه در نشست خبری استاندار و معاونین وی با خبرنگاران که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: برای استان اصل، صیانت از رای مردم است نه افراد خاص چرا که رای حق الناس است.

 او افزود: امسال سال انتخابات است که امیدواریم با مشارکت حداکثری رقم بخورد. برنامه انتخابات از دهم آذرماه شروع می‌شود و فرمانداران کار خود را با انتخاب هیات اجرایی آغاز خواهند کرد و داوطلبین مجلس نیز یک هفته فرصت دارند ثبت نام کنند.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت افراد متقاضی حضور در انتخابات در حال رصد است، عنوان کرد: استان براساس سیاست کلی ستاد انتخابات کمیته‌های شش گانه را شکل داده و مشغول مهیای فضای انتخابات است، امنیت کامل، مشارکت حداکثری، فضای سالم و رقابتی مدنظر ستاد انتخابات استان است.

الهی تبار همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال مهندسی انتخابات در کرمانشاه گفت: مطالب اشاره شده تحت عنوان مهندسی انتخابات کذب محض است و استان با قدرت و چهارچوب اشاره شده انتخابات را برگزار خواهد کرد اصل برای ما صیانت از رای مردم است نه افرا خاص و رای مردم حق الناس است.

معاون استاندار کرمانشاه اگر تشخیص داده شود که کسانی در این مسیر نمی‌توانند موفق باشند وظیفه وزارت کشور تغییر مدیران است حتی اگر شب انتخابات باشد هرچند که اصل بر ثبات مدیران است.

الهی تبار در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه امنیت کامل در استان برقرار است، توضیح داد: در مسایل امنیتی با اشرافیت کامل اطلاعاتی که بر منطقه در مرز و داخل استان وجود دارد چالش خاصی نداشته و بخوبی از مرز‌ها حراست شده است.

او افزود: شاخص این عملکرد ایام اربعین بود که بدون کمترین چالش امنیتی تردد زوار در خاک عراق و در داخل استان انجام شد. لازم است که از همه نیرو‌های نظامی، امنیتی و انتظامی تقدیر کنم.

معاون استاندار کرمانشاه در رابطه با طرح سوال نماینده مجلس از استانداری کرمانشاه گفت: طرح سوال و تحقیق جزو اختیارات نمایندگان است و در طول سال هم نشست‌هایی را داریم و بسیار هم خوب است. جاسمی نماینده کرمانشاه هشت سوال را از استانداری داشته که برای پاسخ به آن در کمیسیون مربوطه حضور پیدا کردیم و یکی از سوالات اقای مربوط به انتخاب مدیران ادارات برق و صمت بود  انتخاب با مسئولان کشوری است که در این زمینه با استانداری هماهنگ می‌شود.

معان استاندار کرمانشاه در رابطه با ساماندهی مرز‌ها نیز گفت: ما در حریم مرز‌ها ورود پیدا کردیم و خیلی از روستا‌ها را از این حریم خارج شدند. یارانه پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی سوخت مرزنشینان نیز آماده پرداخت است که به حساب هر خانوار ۲۲۰ هزار تومان واریز می‌شود.

انتهای  پیام/ز

 

نشست معاونین استاندار کرمانشاه  با خبرنگاران

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر