کد خبر: ۷۱۴۰۲۴۱
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۷
کد خبر : ۷۱۴۰۲۴۱

وزارت کشاورزی فلسطین اعلام کرد حملات هوایی و توپخانه‌ای اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ۶۰۰ هزار دلار به بخش‌های مختلف کشاورزی این منطقه خسارت وارد کرده است.

خسارت ۶۰۰ هزار دلاری ناشی از حملات اسرائیل به نوار غزهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت کشاورزی فلسطین اعلام کرد حملات هوایی و توپخانه‌ای اخیر ارتش اسرائیل به نوار غزه بر مراکز و تاسیسات کشاورزی با هدف ضربه زدن به اموال کشاورزان و وارد کردن خسارات به آنان، متمرکز بود، به اعتبار اینکه کشاورزان اولین خط دفاعی از مردم در تامین مواد غذایی محسوب می‌شوند.

بنابر اعلام این وزارتخانه،  حملات هوایی و توپخانه‌ای مذکور، ۶۰۰ هزار دلار به بخش‌های مختلف کشاورزی در غزه خسارت وارد کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت کشاورزی فلسطین، بر اثر حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل، آسیب‌هایی به بخش‌های گیاهی، دام و شیلات ساکنان نوار غزه وارد شد. بر اثر این حملات مرغداری‌ها و مراکز پرورش بوقلمون به طور کلی یا جزئی ویران شدند.

وزارت کشاورزی فلسطین همچنین افزود مخازن آب، کندو‌های زنبور عسل و کشتزار‌های فلسطینی‌ها از جمله باغات میوه، زمین‌های کاشت انواع سبزیجات و نیز قایق‌های ماهیگیری هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفته اند.

این در حالی است که وزارت کار و مسکن فلسطین روز پنجشنبه اعلام کرد بر اثر حملات هوایی دو روزه اخیر اسرائیل به نوار غزه دست کم ۳۰ واحد مسکونی به طور کامل تخریب شدند و به ۵۰۰ واحد مسکونی دیگر آسیب جزئی وارد شده است. این وزارتخانه افزود ارزش کل خسارت‌های وارده به خانه‌ها و تاسیسات در نوار غزه به حدود ۲ میلیون دلار می‌رسد.

حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش اسرائیل به نوار غزه از بامداد روز سه شنبه و با ترور بهاء ابو العطا، از فرماندهان بلند پایه گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی و همسرش آغاز شد. بر اثر این حملات ۳۴ فلسطینی از جمله ۸ کودک و سه زن شهید و ۱۱۱ تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر