کد خبر: ۷۱۴۰۲۶۳
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۴
کد خبر : ۷۱۴۰۲۶۳
گروه : یزد » یزد
وزیر ارشاد:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هم‌اکنون بیش از ۴۲ درصد مردم، مطالعه الکترونیک دارند و باید فضای ترویج کتابخوانی نیز به این سمت باشد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سید عباس صالحی پنجشنبه شب در آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی در محل خانه فرهنگ صدوقی یزد افزود: حرکت و پایش فرهنگی توسط این وزارتخانه انجام شده و در مرحله اول بیش از ۴۲ درصد کل پاسخگویان اعلام کرده اند مطالعه الکترونیکی دارند که این یعنی جریان ترویج کتابخوانی ما باید در این مسیر قرار گیرد.

او ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیمایش‌های متعدد با عناوین مختلف دارد و موج سوم این پیمایش که به زودی منتشر می‌شود، حوزه‌های مصرف کالای فرهنگی را بررسی کرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در قالب جدیدی شاهد فضای کتابخوانی هستیم و حتما جریان نشر و سازمان‌های ترویج کتابخوانی ما باید به این مسیر توجه کنند.

استاندار یزد نیر در این مراسم گفت: خوشبختانه با نام رضوی جشنواره‌های متعددی را در طول سال‌های گذشته در استان داشتیم و این جشنواره در رشته‌های مختلف به تقویت روحیه فرهنگی و اجتماعی در استان یزد کمک کرده و رقابت خوبی در رشته‌های مختلف ایجاد کرد و برکت رضوی را در جای جای استان و رشته‌ها شاهد هستیم.

محمد علی طالبی افزود: استان یزد به عنوان استانی که خواستگاه فرهنگی دارد و به منابع فرهنگی و شخصصیت‌های خود افتخار می‌کند، توانسته در این جشنواره‌ها با عنایت امام رضا (ع) کار‌های خوبی برای کشور انجام دهد.

او اظهار داشت: جشنواره رضوی راهی برای برنامه‌های کلان استان مبنی بر پایتختی کتاب ایران است که به نوعی این برنامه‌ها تقویت کننده میراث مکتوب ما در سطح استان است.

رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد نیز در ادامه این مراسم گفت: امید داریم تا این جشنواره که با نام امام رضا (ع) است در سال‌های دیگر نیز تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام محمد صدوقی افزود: مضجع شریف امام رضا (ع) در خراسان باعث ارادتمندی بیشتری در بین مردم به ایشان شده است و حضور ایشان در کشورمان نیز باعث علاقه بیشتر به شناخت ایشان و تبدیل علاقه مردم به علاقه اعتقادی و عجین شدن با اعتقادات دینی و همچنین پایه گذاری حکومت دینی بوده و بعد از شهادت ایشان نیز به عنوان مراکز مهم علمی شده است.

رئیس هیات مدیره خانه فرهنگ صدوقی یزد ادامه داد: ما شاهد برکات زیادی از حضور ایشان در کشورمان بوده ایم که بایستی قدردان آن‌ها باشیم.

حجت الاسلام صدوقی گفت: وقتی ما توان برگزاری جشنواره و تجلیل از شرکت کنندگان در رابطه با آثار امام رضا (ع) را داریم همین امر باعث نشر معارف دینی شده است.

در پایان این مراسم از برگزیدگان در سه بخش کتاب، پایان نامه و مقاله با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.

 

انتهای پیام/پ

آیین اختتامیه نخستین جشنواره میراث مکتوب رضوی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر