کد خبر: ۷۱۴۰۵۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۱
کد خبر : ۷۱۴۰۵۱۲
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس اداره سلامت هوا وزارت بهداشت گفت: با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، شاهد کاهش کیفیت هوا تا مرز هشدار برای تمام گروه‌ها بودیم.

جلیل نژاد/ انتقاد وزارت بهداشت از طرح کنترل آلودگی هوا در پایتخت/ هوای تهران روز گذشته به مرز محدوده خیلی ناسالم رسید/ در تعطیلی مدارس به دنبال حفظ سلامت کودکان هستیم/ کاهش آلودگی هوا و افزایش قیمت بنزینعباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در هفته گذشته شاهد کاهش کیفیت هوا تا مرز هشدار برای تمام گروه‌ها بودیم.
 
او افزود: براین اساس دیروز بیشترین میزان آلودگی هوا در پایتخت  را داشتیم  به طوریکه شاخص آلودگی هوا به ۱۹۶ رسید که مرز محدوده خیلی ناسالم محسوب می‌شود و این شاخص تا این محدوده تنها ۴ عدد فاصله داشت.
 
شاهسونی به گران شدن بنزین و تاثیر آن در کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: با وجود افزایش قیمت بنزین، تردد‌ها کاهش پیدا می‌کند و انتظار داریم تا حدی این موضوع بر کاهش آلودگی هوا پایتخت تاثیرگذار باشد.

رئیس اداره سلامت هوای وزارت بهداشت ضمن انتقاد از طرح کنترل آلودگی هوای تهران بیان کرد: این طرح تاثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد و اگر قرار باشد این طرح به همین روال ادامه داشته باشد تا پایان فصل زمستان شاهد کاهش آلودگی هوا نخواهیم بود.

کاهش آلودگی هوای تهران با بارش ها در هفته آینده

او با بیان اینکه طبق پیش بینی‌های هواشناسی، هوای تهران در هفته آینده ناپایدار می شود و شاهد بارش برف و باران خواهیم  بود، بیان کرد: در صورتی که این طرح ادامه داشته باشد به دلیل وارونگی هوا تا پایان زمستان چندین هفته شاهد آن خواهیم بود که وضعیت هوای تهران در شرایط ناسالم و اضطرار قرار خواهد گرفت.

شاهسونی با اشاره به این موضوع که آموزش و پرورش اعلام می‌کند "تعطیلی مدارس تاثیری در کاهش آلودگی هوا ندارد"، گفت: ما در تعطیلی مدارس به دنبال آلودگی هوا به دنبال حفظ سلامت کودکان هستیم چرا که کودکان جزو گروه‌های حساس و پر خطر هستند و تنفس هوای آلوده به سلامت آن‌ها آسیب می‌زند.
بیشتر بخوانید: بنزین گران شد

تعطیلی مدارس در آلودگی هوا برای حفظ سلامت دانش آموزان

رئیس اداره سلامت هوا وزارت بهداشت گفت: باید توجه داشت که در هر کلاس درس ۳۰ تا ۳۵ دانش آموز مشغول به تحصیل هستند و این تعداد دانش آموز نیاز به هوای تازه دارند؛ از طرفی در هنگام فعالیت در مدرسه، کودکان نیازشان به هوای تازه بیشتر می‌شود.
 
او با تاکید براینکه تنفس هوای آلوده به سلامت دانش آموزان دبستانی آسیب می‌زند، گفت: بر اساس برآورد‌ها تعطیلی مدارس موجب کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی ترافیک در پایتخت می‌شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر