کد خبر: ۷۱۴۰۸۲۷
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
۲۴ آبان ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۷
کد خبر : ۷۱۴۰۸۲۷

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: پروژه منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد نقش مهمی در اشتغالزایی منطقه خواهد داشت این پروژه آینده شهرستان اسلام آباد را راقم خواهد زد.

پروژه منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد نقش مهمی در اشتغالزایی خواهد داشتبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،   هدایت حاتمی اظهار داشت: برای ساختن و حرکت استان کرمانشاه به سمت توسعه و پیشرفت، راهی جز انسجام و همراهی با رسانه‌ها و شنیدن صدا‌های یکدیگر نداریم.

او  یکی از اهداف پیش رو حوزه‌ی معاونت اقتصادی استانداری را تلاش برای بهبود فضای کسب و کار عنوان کرد، افزود: با بهبود فضای کسب و کار ضمن ایجاد شغل و کاهش بیکاری، رونق اقتصادی نیز گسترش پیدا می‌کند.

 حاتمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش نرخ بیکاری، بیان  کرد: نرخ بیکاری استان در دو فصل اول سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با دو درصد کاهش روبرو بوده و علیرغم همه تلاش برای مهمترین مسئله استان یعنی بازسازی مناطق زلزله، با یک کار جمعی و هوشمندانه به دنبال کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری برای امسال هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: علاوه بر تلاش برای بهبود فضای کسب و کار، حفظ واحد‌های موجود تولیدی و جذب سرمایه گذاری‌های جدید را در اولویت کاری داریم و تلاش می‌کنیم تا رونق اقتصادی در استان گسترش یابد.

حاتمی بیان داشت: در هفته دولت امسال سامانه یکپارچه سرمایه گذاری در استان راه اندازی شد که قطعاً با این کار، صدور مجوز‌ها در فرآیند سرمایه گذاری تسهیل و آسانتر خواهد شد.

او افزود: همچنین تلاش داریم که واحد‌های نیمه کاره موجود در استان را راه اندازی کنیم و در عین حال به دنبال بنگاه‌های کوچک و متوسط نیز برای ایجاد اشتغال هستیم.

 حاتمی در ادامه از آغاز عملیات اجرایی ۴ شهرک صنعتی جدید در استان خبر داد و اظهار داشت: دو تا از این شهرک‌ها قبل از سال و دو تا دیگر در سال آینده کلنگ زنی خواهند شد و این نواحی نیز به نواحی موجود صنعتی استان اضافه خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: استان کرمانشاه در خرید گندم از کشاورزان و پرداخت بهای آن یکی از استان‌های پیشتاز کشور در سالجاری است و حدود هزار میلیارد تومان جهت خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده است.

او  افزود: همچنین بحث آموزش نوین در سیستم فنی و حرفه‌ای را در دستور کار داریم و در این راستا ۱۲۰۰ برنامه آموزشی تدوین و اجرایی شده است و استراتژی ما در حوزه فنی و حرفه‌ای بر اساس تقاضا محوری است.

 حاتمی همچنین در خصوص روند بازسازی واحد‌های صنعتی مناطق زلزله زده هم گفت: بر اثر وقوع زلزله دو سال گذشته در شهرستان سرپل ذهاب، ۵۵ واحد صنعتی در این شهرستان دچار آسیب شدند که که ۳۰ واحد از آن‌ها تعمیری و ۲۵ واحد هم تخریبی می‌باشند که از ۲۵ واحد تخریبی ۱۵ واحد در حال ساخت می‌باشد و ۱۰ واحد دیگر نیز با مشکل وثیفه بانکی مواجه هستند.

او با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما فعال کردن منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد است گفت: این پروژه آینده شهرستان اسلام آباد را راقم خواهد زد و در برنامه داریم که با اجرای این پروژه شهرک تخصصی پایین دست و بالا دست پتروشیمی ایجاد شود که این مهم نقش مهمی در اشتغالزایی شهرستان خواهد داشت.

انتهای  پیام/ز

 

آغاز عملیات اجرایی ۴ شهرک صنعتی جدید در استان  کرمانشاه

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر