کد خبر: ۷۱۴۱۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۹
کد خبر : ۷۱۴۱۰۰۰

معاون اردویی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر در قالب ۳۴ کاروان به مناطق مختلف جنگی در جنوب کشور اعزام می‌شوند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج، سرگرد پاسدار محمود قائم‌زاده  معاون اردویی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت : ۱۲ هزار و ۳۰۰ زائر، دانشجو، دانش آموز (خواهر و برادر) و عموم مردم در قالب ۳۴ کاروان به مناطق مختلف جنگی در جنوب کشور اعزام می‌شوند.

او افزود: یک هزار و ۵۰ خادم الشهدا در این استان وجود دارد که در زمان‌های مختلف برای ارائه خدمت به زائران سرزمین‌های نور اعزام می‌شوند.

قائم‌زاده با تأکید بر نقش اردو‌های راهیان نور در حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس در نسل جوان ادامه داد: در اولین اعزام به مناطق جنگی جنوب یک کاروان دانش آموزی از شهرستان‌های چرام و بهمئی به استعداد بالغ بر ۵۰۰ دانش آموز به سرزمین‌های نور اعزام شد.

او اضافه کرد: هدف از برگزاری اردو‌های راهیان نور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ، معارف، ارزش‌های دفاع مقدس و شهدای سرافراز بوده که با همکاری آموزش‌وپرورش انجام می‌شود.

قائم‌زاده گفت : زنده نگاه داشتن یاد شهدا و ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان اصلی‌ترین و اولویت‌دارترین رسالت‌های راهیان نور بوده که حضرت آقا فرمودند: «زنده نگاه داشتن راه شهدا کم‌تر از شهادت نیست».

او گفت: آشنا کردن اقشار مختلف مردم با فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت به عنوان یکی از اصلی‌ترین فرهنگ‌های دینی و آشنا کردن مخاطبان مختلف جامعه به ویژه نسل جوان، مدیران، دوستداران اهل بیت، دانشجویان، دانش آموزان، نظامیان، فرهنگیان و همه اقشار با فرهنگ جهاد و شهادت و با مصادیق این فرهنگ بوده و رسالت اصلی این عملیات فرهنگی است.

قائم‌زاده افزود: اجرای برنامه‌های فرهنگی و معنوی در طول اردوی راهیان نور و ارائه اقدامات در خصوص آشنایی دانش آموزان با سیره شهدا می‌تواند در پرورش نسلی صالح و سالم و انقلابی مؤثر باشد.

انتهای پیام/غ

یک هزار و ۵۰ خادم الشهدا در این استان وجود دارد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر