کد خبر: ۷۱۴۱۱۹۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
کد خبر : ۷۱۴۱۱۹۰
گروه : کرمان » کرمان

شهردار کرمان از راه اندازی فرهنگسرای کودک در شهر کرمان خبر داد.

راه اندازی فرهنگسرای کودک در کرمانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان در دیدار شهردار کرمان با مدیر کل و مسئولان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان مقرر شد که به صورت مشارکتی، فرهنگسرای کودک با همکاری و مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان نوجوانان استان کرمان راه اندازی شود.

شهردار کرمان در این نشست با اشاره به اینکه رشد و شکوفایی استعداد‌ها و توانمندی‌های نسل جوان، با فعالیت چنین مراکزی انجام می‌شود، گفت: باید از ظرفیت‌های فرهنگی در این حوزه استفاده کنیم، چرا که پویایی اجتماع در گرو توجه به مسایل حوزه کودک و نوجوان است.

سید مهران عالم زاده، شهردار کرمان با بیان اینکه امروزه کودکان، مبنای حرکت‌های فرهنگی هستند و توجه به زیر ساخت‌های فرهنگی جز رسالت‌های شهرداری است؛ افزود: بنابراین برای مسایل فرهنگی حوزه کودکان باید زمان گذاشت و در این راستا تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا در جهت عمل به وظایف محوله باسرعت هرچه بهتر و بیشتر جلو رویم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان نیز در این نشست، از رویکرد کنونی شهرداری در حوزه مسایل فرهنگی و اجتماعی و به ویزه برنامه‌های حوزه کودک طی یکسال گذشته از جمله ویژه برنامه شادپیمایی کودکان و سایر برنامه‌های مشارکتی بین شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تقدیر و تشکر به عمل آورد.

محسن روحی در ادامه با اشاره به اینکه رشد و تکامل انسان‌ها از کودکی آغاز می‌شود، گفت: در صورتی که به تربیت افراد از دوره کودکی توجه شود، پویایی در جامعه نیز شکل خواهد گرفت و شاهد رشد و تکامل بهتر افراد خواهیم بود.

او راه اندازی فرهنگسرای کودک را فرصتی مغتنم برای پرداختن به موضوع کودک به صورت تخصصی و نگاه محوری به این مبحث عنوان کرد و افزود: خوشحالیم که با همکاری و حمایت شهرداری این اقدام در شهر کرمان صورت می‌گیرد.

روحی حرکت‌های موثر در در حوزه فرهنگی را در سایه حمایت و نگاه فرهنگی شهردار و شورای شهر دانست و تصریح کرد: ان شاالله با حمایت و مشارکت شهرداری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شاهد اقدامات خوب و گام‌های مثبتی در این زمینه باشیم.

در این نشست مقرر شد تا زمان فراهم شدن شرایط لازم و تامین فضای مناسب برای راه اندازی فرهنگسرای کودک، مرکز شماره ۶ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب پروژه مشارکتی و با هدف بررسی نحوه تعامل و طراحی دوره‌های آموزشی مناسب ویژه کودکان و نیز افزایش و ارتقاء سطح توانمندی‌های این گروه از شهروندان، در یکی از خانه‌های فرهنگ شهرداری واقع در منطقه دو مستقر شود.

انتهای پیام/س

فرهنگسرای کودک در کرمان راه اندازی می شوذ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر