کد خبر: ۷۱۴۱۵۵۰
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
کد خبر : ۷۱۴۱۵۵۰
گروه : قم » قم
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش‌وپرورش قم عنوان کرد؛

شاهسواری گفت: هشت هزار نفر در یک هزار مدرسه این استان عضو انجمن اولیا و مربیان هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،رضا شاهسواری رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش‌وپرورش قم گفت : برگزاری انتخابات در همه مدارس دولتی و غیردولتی الزامی است و باید از میان والدین داوطلب پنج تن به عنوان عضو اصلی و سه تن به عنوان عضو علی البدل انتخاب شود.

شاهسواری اضافه کرد: در مدارسی که بیشتر از ۱۰ نفر جمعیت دارند، مدیران مدارس باید نسبت به برگزاری انتخابات و تشکیل انجمن اولیا و مربیان طبق ماده ۱۴ آیین نامه اجرایی مدارس اقدام نمایند.

رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش‌وپرورش قم یادآورشد: ترکیب انجمن اولیا و مربیان در مراکز پیش دبستانی نیز متشکل از مدیرمرکز، یکی از مربیان و منتخبان اولیا دانش آموزان می‌باشد.

شاهسواری افزود: اعضای انجمن اولیا و مربیان باید در زمینه شورای مالی مدرسه تصمیم بگیرند و برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای آموزش خانواده، مناسبت ها، برنامه‌های آموزشی و پرورشی، جلسه‌های عمومی اولیای دانش آموزان برنامه ریزی کنند.

او ادامه داد: مدیرمدرسه، یکی از معاونان به انتخاب مدیر، نماینده شورای معلمان، معاون پرورشی و منتخبان اولیا دانش آموزان ترکیب اعضای انجمن اولیا و مربیان واحد‌های آموزشی می‌باشد.

شاهسواری بیان کرد: در مدارس بزرگسال و کمتر از ۱۰ نفر جمعیت که امکان تشکیل انجمن وجود ندارد، وظایف بر عهده مدیر مدرسه است.

به گفته رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش‌وپرورش قم، تامین مشارکت فکری، فرهنگی و آموزشی در راستای هماهنگی و هم سویی تربیتی و آموزشی خانه و مدرسه، نظارت بر چگونگی دریافت کمک‌های مردمی و سرویس رفت و آمد دانش آموزان، از دیگر وظایف انجمن است.

شاهسواری یادآورشد: اعضای انجمن اولیا و مربیان باید در کار‌های عمرانی، تامین امکانات مورد نیاز در راستای بهبود اداره امور مدرسه و تشکیل کلاس‌های فوق برنامه مشارکت کنند.

در سال تحصیلی جاری حدود ۱۰ هزار دانش‌آموز به جمعیت دانش‌آموزی استان قم افزوده شده و حدود ۲۶۵ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

در حال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.

انتهای پیام/ح

هشت هزار نفر عضو انجمن اولیا و مربیان مدارس قم هستند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر