کد خبر: ۷۱۴۱۶۵۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
کد خبر : ۷۱۴۱۶۵۹
گروه : یزد » یزد
وزیر ارشاد خبر داد؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در فضای حوزه سفارش کاغذ رقم بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم برای سال آینده شرایط بهتر باشد و بتوانیم به مطبوعات کاغذی از این جهت کمک کنیم.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست خبری با خبرنگاران یزد با بیان اینکه فروش سینما در هشت ماهه گذشته کشور حدود ۲۰۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: در حوزه‌های مختلف نمایشی هم امسال ارزیابی‌ ها نشان دهنده افزایش قابل توجهی است.

او با تاکید بر اینکه سیاست وزارت ارشاد توجه به همه حوزه‌های مرتبط با این وزارت است، افزود: به صورت کلی آمار‌ها نشان می‌دهد که در ارزیابی کمی، همه حوزه‌های نمایشی در کشور با افزایش قابل توجهی روبه‌رو بوده‌اند.

صالحی موضوع بعدی را بحث کاغذ دانست و تصریح کرد: این دو موارد بدون پیش‌بینی است که به‌وجود آمد، اما تلاش شد که فضای به‌وجود آمده در بحث کاغذ را به گونه‌ای خوب مدیریت کنیم.

تاثیرکاربران فضای مجازی  بر مطبوعات کلاسیک

وزیر ارشاد با بیان اینکه در طول چند سال اخیر مشکلاتی به فضای رسانه‌ای وارد شده است، افزود: یکی از این موارد ورود به شبکه‌های مجازی بود و افزایش یک‌باره میزان کاربران فضای مجازی و گوشی‌های موبایل تاثیری بر مطبوعات کلاسیک گذاشت.

او ادامه داد: در پایان سال گذشته نگاهی بود که کاغذ جزو کالا‌های اساسی نباشد، اما در اواخر اردیبهشت، کاغذ جزو این کالا‌ها قرار گرفت و دو سه ماهی مسیر اداری و بروکراسی آن طول کشید.

وزیر ارشاد گفت: در حال حاضر تقریبا سفارش‌ها بر اساس کالا‌های اساسی در حال انجام است و شرایط واردات کاغذی که ما الان داریم که به کشور رسیده یا در حال رسیدن است رو به افزایش است.

صالحی از در نظر گرفتن حدود ۴۰ هزار تن کاغذ برای مطبوعات در کشور خبر داد و افزود: در فضای حوزه سفارش کاغذ رقم بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم برای سال آینده شرایط کاغذ بهتر باشد و بتوانیم به مطبوعات کاغذی از این جهت کمک کنیم.

او افزود: از سال ۹۵ تا ۹۷ تعداد بیمه شدگان ما از حدود ۲۸ هزار نفر به بیش از ۴۰ هزار نفر رسید و رقم ریالی در این حوزه هم بیش از دو برابر شد.

منبع :تسنیم

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر