کد خبر: ۷۱۴۱۷۰۴
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
کد خبر : ۷۱۴۱۷۰۴
گروه : یزد » یزد

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت:مدیریت فعلی معدن کوشک، مسئولیت اجتماعی خود را در برابر منطقه انجام نداده است.

به گزارش  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ،  محمدرضا صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در دیدار  با جعفر سرقینی معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت  مسائل و مشکلات مدیریت ۲۰ ساله معدن کوشک بررسی شد.

او با تشریح عملکرد غیر مطلوب مدیریت ۲۰ ساله این معدن، ادامه داد: در این دو دهه، روستای کوشک اگر نگوییم یک شهر، باید به یک شهرک بزرگ و با رفاهیات بسیار خوب تبدیل شده باشد.

او افزود: در یک نگاه کلی و با توجه به نارضایتی مسئولان، مردم محلی و کارگران به راحتی مشاهده می‌کنیم که تاکنون مدیریت مطلوبی انجام نگرفته است.

صباغیان در دفاع از شورای کارگری و کارگران این معدن، افزود: شورای کارگری با کوچکترین حرف و انتقاد اخراج می‌شوند و وقتی کارگران یک مجموعه جرأت حرف زدن نداشته باشند بسیاری از ظلم‌ها صورت خواهد گرفت.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان یزد بیان کرد: زیبنده نیست که شورای روستای کوشک برای اندک مبلغی ۶۰ کیلومتر آن طرف تر، از مسئولان و شورای شهر بافق درخواست کمک کند در حالی که این روستا و معدن در هم گره خورده و مردمی که بر روی یک گنج قرار دارند برای اندک پول و اعتباری دست نیاز به این و آن دراز کنند در صورتی که امروز باید مردم این روستا در رفاهیات کامل قرار می‌داشتند.

در نهایت عضو ناظر شورای معادن استان یزد خطاب به سرقینی، افزود: به صلاح شهر و کارگران این مجموعه نیست که من بعد مدیریت معدن کوشک به دست افراد فعلی باشد و باید یک فکر اساسی برای این موضوع برداشت.

نارضایتی کارگران معدن کوشک  از فعالیت مدیریت فعلی

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور خطاب به معاون معدنی وزیر صمت در حضور مدیر عامل این مجموعه، گفت: مدیریت فعلی معدن کوشک، مسئولیت اجتماعی خود را در برابر منطقه انجام نداده است و هم مسئولان و مردم بومی و هم کارگران از این وضعیت بسیار ناراضی هستند.

در ادامه جلسه فرماندار و اعضای شورای شهر بافق نیز کوتاهی‌ها و قصور این شرکت در طول ده‌ها سال گذشته و نارضایتی مردم از این بابت را بیان کردند.

در پایان پس از صحبت‌های مدیرعامل معدن کوشک مقرر شد سرقینی معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آینده‌ای نزدیک طی سفر به این منطقه به صورت میدانی از این معدن بازدید نموده و بعد از بررسی و صحبت با کارگران مجموعه و افراد بومی نهایتاً طی جلسه‌ای با نظر مسئولان محلی تصمیم گیری نهایی انجام شود.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر