کد خبر: ۷۱۴۲۴۶۰
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
۲۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
کد خبر : ۷۱۴۲۴۶۰
معاون درمان علوم پزشکی ایران مطرح کرد؛

توکلی گفت: برای قدردانی از مادرانی که شیر خود را به بانک شیر پایتخت اهدا می‌کنند تسهیلات ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم.

ویزیت رایگان نوزاد با اهدای شیر مادر توکلی معاون درمان علوم پزشکی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افتتاح نخستین بانک شیر مادران در پایتخت اظهار کرد: این بانک شیر یکی از برنامه‌های کشوری برای ارتقای سلامت نوزادان است که در پایتخت راه‌اندازی شد.

توکلی ادامه داد: هدف از راه‌اندازی این بانک شیر آماده‌سازی شیر مادران جهت تغذیه نوزادان نارس است چرا که با تغذیه نوزادان نارس با شیرهای اهدایی در بانک شیر زمان بستری نوزادان در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کاهش پیدا می‌کند.

معاون درمان علوم پزشکی ایران اظهار کرد: بانک شیر بیمارستان شهید اکبر آبادی از مرداد سال جاری کار خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده بود که پس از اجرای این طرح به صورت  آزمایشی امروز آن را به طور رسمی افتتاح کردیم.

او یادآوری کرد: اهدای شیر مادران به بانک شیر و استفاده آن برای نوزادان نارس کاملا شرعی است و نگرانی برای مادران وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: راه اندازی نخستین بانک شیر مادر در پایتخت/ نجات جان نوزادان نارس با شیر‌های اهدایی


معاون درمان علوم پزشکی ایران اظهار کرد: با گسترش بانک شیر و میزان اهداکنندگان به ارتقای سلامت نوزادان نارس کمک می‌کنیم.

توکلی با اشاره به هزینه تهیه شیر برای ذخیره سازی در بانک شیر مادران اظهار کرد: هزینه تهیه و ذخیره شیر مادران در بانک‌های شیر در ایران یک پنجم کشورهای اروپایی و آمریکا است. هر انس شیر معادل ۳۰ سی سی، ۱۲ هزار تومان هزینه برای پاستوریزاسیون به دنبال دارد.

معاون درمان علوم پزشکی ایران تأکید کرد: استفاده از شیرهای اهدایی بانک شیر برای نوزادان عوارض بستری طولانی مدت نوزادان نارس در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مثل بیماری‌های عفونی و گوارشی را کاهش می‌‌دهد.

او اظهار کرد: هزینه استفاده نوزادان نارس از شیرهای اهدایی بانک شیر کاملا رایگان است و بیمارستان هزینه را پرداخت می‌کند.

معاون درمان علوم پزشکی ایران با اشاره به برخی تسهیلات برای مادرانی که  شیر خود را به بانک شیر بیمارستان حمایت از مادران شهید اکبرآبادی اهدا می‌کنند گفت: ویزیت رایگان نوزادان بدون نوبت و چکاب مادران از نظر بیماری‌های عفونی تسهیلاتی است که برای قدردانی و تشویق مادران برای اهدای شیر به بانک شیر در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام /

تسهیلات ویژه برای نوزادان با اهدای شیر مادر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر