کد خبر: ۷۱۴۳۵۸۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۳
کد خبر : ۷۱۴۳۵۸۳

در اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی و جامعه پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی، از آثار هنرمندان تقدیر شد.

جشنوارهبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اختتامیه دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ با حضور دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی و جامعه پزشکی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار شد. در این اختتامیه از آثار هنرمندان در رشته‌های ادبی و هنرهای تجسمی تقدیر به عمل آمد.
 
لالگانی دبیر دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ گفت: در این جشنواره بالغ بر ۴۳ هزار اثر در بخش‌های موسیقی، ادبی، فیلم، هنرهای تجسمی و تئاتر به دبیرخانه ارسال شده است که خوشبختانه استقبال خوبی از این جشنواره شده است.

او گفت: در دهمین جشنواره بین‌المللی سیمرغ ۲۹۴ اثر در بخش موسیقی، ۷۴۰۹ اثر در بخش ادبی، ۳۲۷۴ اثر در بخش فیلم، ۳۹۰۰ اثر در بخش هنرهای تجسمی است که از این آمار، ۲۹ اثر متعلق به دانشجویان علوم پزشکی، ۹۹۰۰ اثر متعلق به کارکنان علوم پزشکی، ۱۰۹۳ اثر متعلق به اساتید و اعصای هیئت علمی ، ۷۶ اثر متعلق به دانشجویان وزارت علوم، ۲۲۰ اثر متعلق به دانشجویان دانشگاه آزاد و ۴۵۶ اثر متعلق به جامعه پزشکی است.

لالگانی افزود : هدف از این جشنواره کمک به ارتقا فرهنگ سلامت جامعه است و اینکه بتوانیم آگاهی مردم را در مورد سلامت و پیشگری از بیماری افزایش دهیم.

دبیر دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ادامه داد: این جشنواره در هشتمین دوره خودش بین المللی شد و امسال در بخش بین الملل ۱۵۰۰ اثر از ۱۰۳ کشور به دبیرخانه ارسال شد که این آثار در سه بخش فیلم کوتاه، پویا نمایی و پوستر است.

او تصریح کرد: هدف از اضافه شدن بخش بین‌الملل به این جشنواره استفاده از تجارب دانشجویان سایر کشورها در حوزه فرهنگ و موضوع این بخش فرهنگ سلامت است.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر