کد خبر: ۷۱۴۳۶۴۱
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
کد خبر : ۷۱۴۳۶۴۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی:
دژپسند گفت: دشمن در تلاش است با ابزار و ضعف اقتصاد ایران به جنگ ما بیاید چرا که از جنگ دفاعی و قدرت ایران ترس دارد.
 
تبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در پنجمین نمایشگاه ایران تراکنش اظهار کرد: فعالان حوزه ICT طلایه دار اقتصاد هوشمند است و مسیری برای افزایش قدرت ایران در این مسیر است.
 
او ادامه داد: روزی که بحث اقتصاد هوشمند را بیان کردم عده ای این موضوع را فانتزی  و رویایی تصور می کردند و آن را در شان اظهارات یک وزیر نمی دانستند.
 
دژپسند با اشاره به این که اقتصاد هوشمند نباید یک آرمان باقی نمی ماند،  گفت: طرح خود برای برنامه وزیر امور اقتصادی و دارایی را بر مبنای توان داخلی جوانان ایرانی ارائه کرد. 
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار کرد: ضرورت های اجتماعی در کشور اجازه نمی دهد که ما برای هوشمندسازی اقتصاد تعلل کنیم. بلکه کشور را برای افزایش مطالبات دیجیتالی و فرایندهای تولی دیتاها آماده کنیم.
 
دژپسند گفت: داشتن رتبه های برتر در حوزه نفت و اکتشافات بسیار خوب است اما نباید با اتکا به بودجه نفتی به خواب خرگوشی و عدم رشد غیرنفتی گرفتار شویم.
 
این مقام مسئول بیان کرد: اقتصاد ایران از طرفی ما را به غصه گرفتار می کند چرا که در عرصه بین المللی اقتصاد ایران با همراه فروش نفت به ۰.۷ می رسد. 
 
دژپسند بیان کرد: ایران با تمام فشارهای وارده بر اقتصاد تاب آوری خوبی را طی کرد هرچند کمک مردم به دولتمردان را نادیده نمی گیریم. زمانی کشورهای بیگانه و دشمنان مدعی بودند که ایران اسلامی چهل سالگی خود را نخواهد دید. اما بعد از مدتی به نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهور فرانسه اعتراف می کند که ایران کشوری نیست که به راحتی سرنگون شود.
 
این مقام مسئول گفت: با تمام اعمال فشارها از سوی قدرت‌ها، نسبت ایجاد اشتغال خالص از تابستان سال گذشته  افزایش چشمگیری داشته و مرکز آمار ایجاد ۸۴۰ هزار شغل را نوید داده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه باید در ایجاد منابع به روندی پویا برسیم، گفت: داشتن نفت و فروش آن افتخاری بزرگ است اما به شرطی که از منابع حاصل از آن و یا تبدیل آن به کالاهای تکمیلی راه را برای به رخ کشیدن علم و دانش ایرانیان باز کنیم.

او ادامه داد: یکی از بال‌های اقتصاد هوشمند موضوع تحول و فناوری‌های جدید است که باعث می‌شود با سرعت بالاتر اهداف را محقق کنیم. در صورتی که نظام مالیاتی ما هوشمند شود، دیگر کسب و کارها از پرداخت مالیات و روند گرفتاری آن ها در ادارات اعتراض نخواهند داشت.

وی تصریح کرد:  اقتصاد هوشمند از برنامه هایی است که با نظارت کامل من عملیاتی می شود. در همین جهت سند بانکداری دیجیتال تهیه و به بانک‌ها ابلاغ خواهد شد؛ یکی از شاخص‌های ارزیابی بانک‌های دولتی در مجامع آنها، تا پایان امسال بانکداری دیجیتال و روند اقدامات آن است که تاکید داریم بانک‌ها باید به سوی هوشمندی و سپس دیجیتالی گام بردارند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه با اشاره شایعه بیکار شدن کارمندان شعب در راستای دیجیتالی شدن بانک ها نیز بیان کرد: هیچ نیرویی بیکار نخواهد شد چرا که نیروها برای کارکرد بروزتر آموزش خواهند دید. بر همین اساس با دیجیتالی و هوشمند شدن بانک‌ها نیاز به افرادی تحصیل کرده خواهیم داشت.

دژپسند گفت: بانکداری هوشمند محدود به الکترونیکی سازی فرآیندها و خدمات به خصوص در بخش خدمات و پرداخت نیست. در این مدل با اتصال به «کوربنکینگ» و سامانه‌ها به یکدیگر، مشتری می‌تواند در تمامی ساعات به تمامی خدماتی که در شعبه دریافت می‌کرد، دسترسی داشته باشد.

وزیر اقتصاد گفت: مدیران عامل بانک‌ها گله مندند که کارمزها در قبال خدمات ارائه شده ناچیز است. حق با آنهاست و ما نیز معتقدیم باید برای نظام کارمزد در بانک ها فکری اساسی شود.

دژپسند در جمع خبرنگاران بیان کرد: نظام بانکی ایران هنوز هوشمند سازی نشده است و اقدامات صورت گرفته تاکنون آماده سازی زیرساخت ها و الکترونیکی شدن خدمات بوده است.

انتهای پیام/
 

بانک ها به نظام کارمزد گله مندند

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر